kuchniaWitryna najczęściej jest kojarzona z salonem, jednak czy jej zastosowanie ogranicza się wyłącznie do tego pomieszczenia? Czy warto mieć witrynę w jadalni?

Słów kilka o witrynach

Witryna jest popularnym meblem, który możemy dostrzec w wielu domach. Dzięki temu, że jest dostępna w przeróżnych, interesujących wersjach – każdy jest w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie propozycję! Witryna łączy ze sobą funkcje praktyczne i estetyczne. Stanowi swego rodzaju ozdobę, dzięki której wnętrze zyskuje na oryginalności.

Dodatkowo umożliwia przechowywanie różnych przedmiotów i ze względu na charakterystyczne przeszklenia – również wyeksponowanie części z nich. Mogą to być np. figurki, naczynia, książki, czy też różnego rodzaju ozdoby. W witrynie możesz tak naprawdę przechowywać wszystko, co tylko chcesz. Jej zastosowanie jest nieograniczone.

Witryna w jadalni – tak czy nie?

Witryna okazuje się dobrze sprawdzać nie tylko w salonie, ale również w innych pomieszczeniach. Dobrym przykładem jest jadalnia. Czy witryna dobrze odnajdzie się w tego typu pomieszczeniu? Jak najbardziej! Nada jadalni oryginalności i umożliwi przechowywanie chociażby naczyń czy porcelany, które się w niej znajdują. Mebel ten świetnie się zaprezentuje, niezależnie od miejsca, w którym go umieścisz.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje wnętrze będzie spójne i przyjemne dla oka, wybierz meble z tej samej serii wzorniczej. Wówczas będą do siebie podobne, a Ty zapomnisz o dopasowywaniu mebla.

W zależności od stylu jadalni, w witrynie możesz umieścić np. ciekawe figurki i ozdoby, nawiązujące do motywu roślinnego lub zwierzęcego. Ciekawym pomysłem będzie również wyeksponowanie zdjęć w ramkach i wprowadzenie rodzinnego ciepła do wnętrza, jednak takie rozwiązanie zdecydowanie lepiej sprawdzi się w salonie.

Praktycznym wyborem jest umieszczenie w witrynie naczyń, zarówno tych stosowanych na co dzień, jak i porcelanowych, które stanowią wspaniałą ozdobę domu. Wiele ciekawych witryn możesz znaleźć m.in. tutaj: https://mebel4u.pl/jadalnia.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz