domZakup mieszkania w niektórych sytuacjach będzie lepszym rozwiązaniem niż dom jednorodzinny. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, dlatego postaramy się przytoczyć kilka przykładów.

Mała rodzina

Zakup mieszkania lepiej sprawdzi się oczywiście w przypadku singli lub par bezdzietnych. Takie rozwiązanie w większości przypadków będzie znacznie korzystniejsze ekonomicznie również w przypadku pary z jednym dzieckiem. Oczywiście są wyjątki i tak naprawdę wszystko zależy od statusu majątkowego oraz marzeń. Jesteśmy jednak zdania, że zawsze lepsza będzie w pełni wykorzystana przestrzeń mieszkania niż dom w którym blisko połowa pomieszczeń nie będzie wykorzystywana w codziennym użytkowaniu. Według nas jest to przerost formy nad treścią.

Brak czasu

Zakup mieszkania warto również rozważyć w przypadku braku czasu. Dom jednorodzinny z całą pewnością wymaga większych nakładów pracy, dlatego osoby zapracowane lub często wyjeżdżające nie powinny się decydować na takie rozwiązanie. W mieszkaniach bardzo często tym, co znajduję się wokół niego zajmuje się wpólnota mieszkańców – organizacja remontów części wspólnych. 

Komunikacja

Mieszkania zwykle są lepiej skomunikowane z miastem, będąc w lepszej lokalizacji. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z szerokiej oferty infrastruktury publicznej oraz rezygnacja z samochodu jako środka transportu. Zakup mieszkania będzie także lepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mają samochodu, nie mają prawa jazdy, a także z różnych powodów nie chcą lub nie mogą jeździć samochodem.

Tryb życia

Wybór zależeć będzie również od naszego codziennego trybu życia. Jeśli jest on aktywny i często korzystamy z uroków miasta i jego infrastruktury, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór mieszkania w centrum lub jego bliskiej okolicy. Jeśli szukasz mieszkania w Oławie, w niedalekiej odległości od Wrocławia polecamy osiedle Nowy Otok Apartments budowane przez Modern Homes – nowoczesne, samodzielne i przestronne mieszkania w zabudowie szeregowej z kameralnym ogródkiem, zlokalizowane w cichej i spokojnej dzielnicy, blisko natury a zarazem w niedalekiej odległości od centrum miasta.

Posiadanie zwierząt

Na decyzję związaną z wyborem odpowiedniej nieruchomości mieszkalnej powinno mieć wpływ również posiadanie zwierząt takich jak psy. Wymagają one sporej ilości miejsca, a także potrzebują aktywności na świeżym powietrzu. Zamieszkanie w domu to dla nich znacznie korzystniejsza opcja i przede wszystkim ogród, w którym będą mogły się wyszaleć. Mieszkanie w centrum miasta wraz z pupilem spowoduje konieczność posiadania większej ilości czasu na wyprowadzanie psa, niekoniecznie tylko pod blok, ale w bardziej odpowiednie miejsca typu park. 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz