Drone View at Bieszczady Mountains Landscape.

Bieszczady to mekka wszystkich turystów i miłośników gór. Każdego roku przyciągają setki ludzi spragnionych ciszy i spokoju, bez względu na porę roku. Nieliczni jednak potrafią odnaleźć w Bieszczadach prawdziwe ich piękno i doświadczyć totalnego relaksu. Co warto zobaczyć w Bieszczadach, aby poczuć ich wyjątkowy klimat?

Bieszczady na sportowo

Najważniejszą grupę odwiedzającą Bieszczady na weekend, stanowią miłośnicy sportu. Dla nich dostępne są liczne szlaki wędrowne oraz szczyty górskie. Zaprawieni sportowcy mogą udać się na Tarnicę. To bieszczadzki szczyt liczący 1346 m n.p.m. Zaliczany jest do Korony Gór Polski, czyli 16 szczytów leżących w południowej części kraju. Aby otrzymać pieczątkę potwierdzającą odwiedziny na Tarnicy, warto mieć przy sobie specjalną książeczkę KGP oraz udać się po wpis do schroniska. Równie piękna co Tarnica jest Połonina Wetlińska. Znajduje się ona na wysokości 1255 m n.p.m. i jest świetną opcją na spacer nawet dla całej rodziny. To właśnie tam znajduje się Chatka Puchatka — najwyżej położone schronisko w Bieszczadach. Odwiedzając je, poczujesz się jak prawdziwy turysta, szczególnie widząc innych, którzy tak jak Ty, przybyli w góry w poszukiwaniu piękna.

Bieszczady dla intelektualistów

Nie samym sportem człowiek żyje. Jeśli nie jest Ci po drodze z górskimi wędrówkami, nie musisz rezygnować z odwiedzania Bieszczad. Znajdziesz w nich nie tylko liczne szlaki górskie, ale także mnóstwo interesujących miejsc, które rozwiną Twoją wyobraźnię czy poszerzą horyzonty myślowe. Co warto zobaczyć w Bieszczadach? Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych czy Park Gwiezdnego Nieba. Ten ostatni z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, dlatego nie warto rezygnować z ich obecności podczas wyjazdu w Bieszczady. To jednak nie koniec atrakcji dostępnych w podnóża Karpat. Wrażenie robią także Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, czyli atrakcja dla całej rodziny. Warto jednak pamiętać, że zimą mogą być nieczynne.

Jedną z nowszych atrakcji dostępnych w Bieszczadach jest kolej gondolowa. Rozciąga się ona nad Jeziorem Solińskim. Widoki widziane z góry zapierają dech w piersiach i przyprawiają o dreszcze szczególnie tych, którym nie po drodze z wysokością. Warto pamiętać, że Solinę można też obejrzeć z innego położenia. Tuż przy zaporze znajduje się wypożyczalnia rowerków wodnych i kajaków. Te będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zbliżyć się do Jeziora Solińskiego nieco bardziej. Po zaporze można też swobodnie spacerować. Bez względu jednak na rodzaj wybranej rozrywki, możesz mieć pewność, że czas spędzony w Bieszczadach zresetuje głowę, odciąży ją od codziennych obowiązków, naładuje pozytywną energią i pozostawi w pamięci najpiękniejsze wspomnienia. Nie wahaj się przybyć w Bieszczady zarówno w pojedynkę, jak i z partnerem, czy rodziną. Dla każdego wariantu towarzyskiego znajdziesz tutaj zajęcie i z pewnością będziesz chciał wrócić w Karpaty. Jeśli nie jesienią czy zimą, to na pewno w okresie letnim.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz