Planując remont kuchni, warto pomyśleć o wyborze płytek. Biała kuchnia to ponadczasowe, eleganckie i zachwycające rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych. Od tradycyjnych wnętrz w stylu retro czy rustykalnym, poprzez skandynawskie, aż po nowoczesne, industrialne i minimalistyczne, wręcz sterylne pomieszczenia. Biała zabudowa wymaga szczególnej oprawy w postaci płytek ściennych. Sprawdź jak je wybrać!

Białe płytki w kuchni to zawsze dobry pomysł

Białe płytki są czyste, klasyczne i zawsze wyglądają świeżo. Pasują do wielu typów kuchni, począwszy od tradycyjnych, rustykalnych, po nowoczesne i minimalistyczne. Poza tym białe płytki do kuchni są łatwe w utrzymaniu w czystości. Mimo, że teoretycznie wszystko na nich widać, to również najłatwiej dojść z nimi do czystości.

Może trochę koloru?

Jeśli chcesz dodać trochę koloru, spróbuj jasnoniebieskich lub bladoróżowych płytek. Możesz pokusić się również o płytki w nieregularnych kształtach albo płytki z motywem ziół lub nowoczesnym deseniem. Wybieraj pomiędzy płytkami ceramicznymi, płytkami gresowymi i płytkami szklanymi. Dzięki ponadczasowej estetyce białych płytek do kuchni cała aranżacja będzie ponadczasowa i pasuje do wielu różnych stylów.

Co z odcieniami szarości?

Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, spróbuj czarnych lub szarych płytek. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie płytek farbą w odcieniu szarości lub grafitu. To opcja ekonomiczna dla Twojego portfela – pomalowanie płytek farbą to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupno płytek o nowoczesnym wzorze.

Pamiętaj również o płytkach podłogowych, które pomogą uzyskać ponadczasowy efekt. Ciemniejsze płytki będą lepiej znosiły codzienne użytkowanie, a ewentualne zabrudzenia będą mniej widoczne.

Co dla odważnych?

Przeglądając oferty na płytki przejdź do jasnych kolorów, takich jak czerwony lub żółty. Płytki pomarańczowe lub pomarańczowo-różowe będą wyglądać ponadczasowo i świetnie sprawdzą się w kuchni urządzonej w stylu paryskim lub skandynawskim. Jeśli zdecydujesz się na płytki pomarańczowe, pamiętaj o podłodze – sama płytka ścienna pomarańczowa nie zda prawidłowo egzaminu.

Jak planować?

Nie bój się mieszać i dopasowywać różnych kolorów i wzorów płytek. W kuchni czasem warto puścić wodze fantazji. Możesz pokusić się np. o pomalowanie płytek różnymi kolorami, łamiąc schemat jednokolorowej kuchni. Sprawdź co będzie Ci odpowiadać!

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz