gaśnicaPoprawnie działająca i szczelnie zabezpieczona gaśnica przeciwpożarowa może być narzędziem, które uratuje komuś życie. Z tego też powodu istotną kwestią w kontekście utrzymania jej w dobrym stanie jest profesjonalna legalizacja butli. Dzięki niej weryfikuje się, czy urządzenie jest sprawne i czy może być wykorzystywane np. w zakładach przemysłowych bądź szkołach podstawowych. W razie problemów z jej funkcjonowaniem, specjaliści mogą dokonać jej napraw – taka gaśnica jest równie wartościowa, jak nowy egzemplarz. Czynnikiem decydującym jest jednak to, czy została właściwie zalegalizowana. Więcej o tym poniżej.

Legalizacja gaśnic Warszawa – dlaczego warto skorzystać z usług w stolicy?

Legalizacja gaśnic to proces, który polega na zatwierdzeniu skuteczności i dobrego stanu urządzenia gaszącego. Warunkiem do uzyskania takiego statusu jest pomyślne przejście oględzin i weryfikacji poszczególnych elementów składowych. Legalizacja jest zatem potwierdzeniem, że dany typ gaśnicy może być używany w pomieszczeniu firmowym, urzędzie czy innym miejscu, w którym zgodnie z zasadami BHP gaśnica jest nieodzownym elementem wyposażenia. Sprawność gaśnicy może zostać potwierdzona przez serwisanta, który po sprawdzeniu wszystkich elementów nakleja specjalną etykietę. Naklejka serwisowa zawiera na sobie poszczególne dane, w tym datę zrobienia przeglądu oraz przyszły termin ponownej legalizacji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że narzędzie gaszące będzie skutecznie działać w razie wystąpienia nieoczekiwanych zjawisk, takich jak pożar pomieszczeń lub obiektów zewnętrznych. Serwisanci z Warszawy, którzy dokonują legalizacji gaśnic, są jedną z największych grup specjalistów w Polsce. Ze względu na wielkość miasta i aglomeracji warszawskiej istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na usługi ekspertów legalizujących butle. Z tego też względu mamy w Warszawie największy wybór, jeśli chodzi o możliwości wykonywania przeglądu gaśnic.

Legalizacja gaśnic – co w razie złego stanu gaśnicy?

Nie każda gaśnica może być legalizowana. Dzieje się tak w przypadku stwierdzenia istotnych wad produktu, które uniemożliwiają zatwierdzenie skuteczności działania gaśnicy. W większości przypadków da się jednak ten problem rozwiązać poprzez naprawę gaśnicy. To znacznie tańszy sposób na przywrócenie sprawności narzędzia. Nowa gaśnica to koszt kilkukrotnie wyższy, zatem przekraczający cenę pojedynczej naprawy. Może się okazać, że naprawa dotyczy mniej kosztownych elementów, np. węża gaśniczego. Innym razem gaśnica będzie posiadała przeterminowany środek gaśniczy. W takim przypadku istnieje możliwość napełnienia go nowym czynnikiem – co znów jest tańsze, niż zakup nowego egzemplarza. Przegląd gaśnic, czyli ich profesjonalna legalizacja, powinna być wykonywana po jednym pełnym roku. Wyjątkiem są gaśnice proszkowe BC, które można legalizować po 2 latach.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz