Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Polska Służba Zdrowia, nie tylko jest niedoskonała, ale wręcz kuleje. Dostanie się do lekarza, nawet lekarza pierwszego kontaktu, graniczy czasem z cudem, nie wspominając o wizycie u specjalisty. Polacy zmuszeni są do wykupowania wizyt prywatnych, jeśli tylko chcą zadbać o swoje własne zdrowie. Czy jest jednak inny sposób na uzyskanie fachowej porady medycznej lub uzyskania recepty na leki, które przyjmujemy systematycznie? Tak! Na szczęście, masz możliwość uzyskać porady lekarskiej lub uzyskania e recepty czy nawet e zwolnienia, niemal natychmiast, 7 dni w tygodniu, przez 24h na dobę. Wtedy, gdy tego potrzebujesz. Tak szybko, jak tego potrzebujesz. I za niską cenę. Jak skorzystać z lekarza online czy recepty online?

Dostęp do lekarza online – dlaczego warto mu zaufać?

Wiele osób, słysząc ogłoszenia, w których rzekomo dostępny jest lekarz online, wietrzy jakiś haczyk. Z jednej strony, okres pandemii, przyzwyczaił nas do alternatywnej formy kontaktu medycznego z lekarzem, czyli teleporady. Z drugiej jednak strony, trudno nam zaufać w oferty portali, oferujących nam dostęp online do usług medycznych takich jak konsultacja online. Wydaje nam się, że jeśli coś nie jest przychodnią w tradycyjnym rozumieniu czy też centrum zdrowia, musi być podejrzane. Tymczasem, oferta portali, opartych na poradach online, staje się już współczesnym standardem.

W trudnych warunkach i realiach, każdy stara sobie radzić jak najlepiej. Przyzwyczailiśmy się, że w przypadku długiej kolejki do specjalisty, możemy zarejestrować się do danego lekarza specjalisty prywatnie, płacąc nieraz sporo, za szybką konsultację. Przecież zdrowie nie ma ceny.

Istnieje jednak alternatywny sposób na szybkie, wygodne i tanie konsultacje, wtedy gdy tego potrzebujesz. Gdy jesteś zbyt zagoniony i nie masz czasu udać się do lekarza, gdy chcesz jedynie uzyskać receptę na leki, które stale przyjmujesz na swoje schorzenie czy chorobę, gdy jesteś na wyjeździe, a właśnie skończyły ci się leki lub w okresie świątecznym, gdy tradycyjne ośrodki zdrowia są niedostępne. W tych i innych sytuacjach, warto skorzystać z lekarza online – prawdziwego specjalisty medycyny, a nie byle jakiego konsultanta, który pomoże ci doraźnie.

Recepta online – co powinieneś wiedzieć?

Obecnie, aby uzyskać nawet zwykłą receptę, potrzebny jest ci lekarz pierwszego kontaktu. Z różnych przyczyn, czasami dostanie się do lekarza POZ może być utrudnione – jest weekend, są święta, nie ma cię w mieście, intensywnie pracujesz i nie masz czasu udać się do przychodni albo właśnie złamałeś nogę i masz problem z mobilnością. Tymczasem leki w zasadzie już ci się skończyły i nie możesz czekać nawet dnia, na wykupienie nowych.

Wówczas świetnie sprawdza się taka usługa jak recepta online. Wystarczy, że zarejestrujesz się na naszej stronie, wpiszesz nazwę przyjmowanego leku lub też wybierzesz szybką konsultację online, aby uzyskać pomoc nawet w kilka minut.

Uzyskania recepta online niczym nie różni się od tej, uzyskanej w sposób „tradycyjny”. Ponieważ recepty w obecnej opiece zdrowotnej zostały unowocześnione – teraz, po uzyskaniu recepty, uzyskujesz 4-cyfrowy kod recepty, który możesz zrealizować w każdej aptece w Polsce. Kod recepty uzyskujesz bezpośrednio u lekarza, możesz go także sprawdzić na Internetowym Koncie Pacjenta lub uzyskać sms z kodem na swój numer telefonu, jeśli tylko korzystasz z tej usługi.

Ponieważ teleporady stały się jedną z dróg kontaktu z lekarzem, również recepta online, uzyskana u lekarza na naszym profilu, jest w pełni wartościowa oraz legalna.

Jak działa uzyskanie pomocy medycznej online?

Na Telemedi.pl uzyskasz pomoc zawsze, gdy tego potrzebujesz. 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, zawsze masz dostęp do dyżurującego lekarza. Nie istotne są święta czy weekend. Uzyskanie porady lekarskiej online lub recepty online, możliwe jest w każdej chwili, nawet w kilka minut od wypełnienia formularza.

Wszystko działa prosto i transparentnie. Najpierw rejestrujesz się w naszym serwisie, gdzie pozyskujemy podstawowe dane na twój temat. Są one również istotne, w przypadku zebrania wywiadu medycznego. Na stronie możesz umówić wizytę lekarską online poprzez telefon, chat lub wideo. Możesz także zamówić e receptę, za którą zapłacisz 49zł lub uzyskasz bezpłatnie, w ramach opieki NFZ. Wszelkie recepty wydawane są po konsultacji lekarskiej.

W ramach konsultacji online, możesz także w razie potrzeby, uzyskać e zwolnienie lekarskie, wysyłane do ZUS oraz do Twojego pracodawcy. Zupełnie jak w tradycyjnej przychodni.

Nie musisz się już bać nagłego braku leków czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia! Teraz wszelkie usługi medyczne dostępne są online, legalnie, kiedy tylko potrzebujesz, prosto z Twojego domu.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz