W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pasjonuje się motocyklami. Jedni traktują jednoślady jako sposób na realizację swoich sportowych pasji, a inni jako środek transportu. Motor okazuje się najlepszym rozwiązaniem w zakorkowanych miastach. Każdy motocyklista musi mieć świadomość, że chociaż obowiązuje go jedynie kask, to dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy warto zainwestować w odzież motocyklową i akcesoria przydatne w trakcie jazdy na motorze. W artykule wyjaśniamy, jak zadbać o ochronę dłoni i co wybrać: rękawice motocyklowe krótkie czy długie.

1. Jakie rękawice motocyklowe będą najlepsze?

2. Kiedy zakładać rękawice motocyklowe krótkie, a kiedy długie?

3. Dlaczego każdy motocyklista powinien mieć rękawice motocyklowe (letnie i zimowe)?

Większość motocyklistów doskonale wie, jak ważne są rękawice motocyklowe. Chronią one dłonie na przykład przed obtarciami skóry w trakcie upadku, a także mają bardzo duży wpływ na komfort jazdy na motorze. Zakres cen bywa różny. Cena zależy od renomy marki i jakości zastosowanych materiałów. Najniższa cena nie zawsze powinna stanowić kryterium wyboru, chyba że jest to produkt dla osób początkujących, które jeszcze nie wiedzą, czy motocykl jest faktycznie dla nich. Zimowe lub letnie rękawice motocyklowe można kupić na stronie https://www.intermotors.pl/pl/rekawice-motocyklowe-krotkie.html.

Jakie rękawice motocyklowe będą najlepsze?

Każdy motocyklista powinien mieć długie i krótkie rękawice motocyklowe. Długie rękawice mają zastosowanie w chłodniejszych porach roku. Stanowią doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak intensywne opady deszczu lub śniegu oraz porywiste podmuchy wiatru. Takie rękawice bardzo często są wykorzystywane na długich i jednocześnie trudnych trasach, gdyż stanowią lepszą ochronę dla dłoni podczas wypadku.

Oczywiście każdy wie, że najważniejsza jest technika jazdy i stosowanie się do przepisów drogowych. Brawurowa jazda to najkrótsza droga do kolizji drogowych i tym podobnych nieprzyjemnych sytuacji. Złamanie ręki może na długo wykluczyć motocyklistę z jazdy. W grę wchodzi nie tylko noszenie gipsu lub ortezy, ale i rehabilitacja. Trzeba wiedzieć, że rękawice mogą uchronić dłonie przez drobnymi urazami. Jeśli dojdzie do kolizji drogowej, nie da się wykluczyć poważniejszych urazów.

Rękawice motocyklowe krótkie są lepszym wyborem w przypadku upalnych dni. Rękawice krótkie letnie są konieczne, gdyż bez nich może dojść do ślizgania się dłoni w trakcie jazdy, co może zaburzać bezpieczną jazdę. Latem, zwłaszcza w czasie upałów, dłonie mogą się mocno pocić. Dlatego koniecznie trzeba kupić krótkie rękawice motocyklowe. W każdym razie rękawice na lato nie mogą zawierać docieplenia, gdyż wtedy po prostu się nie sprawdzą. Bardzo ważna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza.

W specjalistycznych sklepach dostępne są rękawice damskie, męskie oraz unisex. Mogą być wyprodukowane z różnych materiałów (na przykład ze skóry naturalnej lub ekologicznej). Rękawice dla motocyklistów mogą występować w różnych kolorach, ale najbardziej popularny w tym przypadku jest kolor czarny.

Kiedy zakładać rękawice motocyklowe krótkie, a kiedy długie?

Przy wyborze najlepszych rękawic, motocykliści za każdym razem powinni brać pod uwagę aktualne warunki pogodowe, rodzaj trasy, czas przejazdu oraz osobiste preferencje produktowe. Rękawice motocyklowe krótkie mogą być wygodniejsze w okresie od wiosny do końca lata. Natomiast rękawice długie stają się koniecznością w czasie zimy. Wybór rękawic zależy też od tego, czy motocyklista jeździ na motorze amatorsko, czy zawodowo.

W każdym razie krótkie rękawice motocyklowe nie są jedynym wyposażeniem dla pasjonatów jednośladów. Kupując rękawice krótkie letnie lub rękawice długie, warto zapoznać się z bogatą ofertą odzieży i akcesoriów dla motocyklistów. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklem, nie powinny ryzykować jazdą w zwykłej odzieży. Takowa w ogóle nie chroni ciała, a na drodze nawet uderzenia drobnych kamyków mogą być bolesne i trudne do zniesienia.

Dlaczego każdy motocyklista powinien mieć rękawice motocyklowe (letnie i zimowe)?

Rękawice motocyklowe mają za zadanie chronić dłonie motocyklistów przed drobnymi urazami i zranieniami. Mają też zapewniać komfort termiczny. Można uznać je za podstawowy element stroju każdego motocyklisty. Chociaż w Polsce przepisy nakazują jazdę w kasku i nie wskazują konieczności stosowania innych produktów, to wielbiciele jednośladów poprzez profesjonalny strój dbają nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale i podkreślają styl życia.

Współcześnie nikt nie będzie mieć problemów z doborem specjalistycznej odzieży motocyklowej i innych produktów przydatnych do jazdy na motorze. W sklepie z odzieżą dla motocyklistów jest bardzo bogaty wybór produktów, które z łatwością można wyszukać według kategorii lub po nazwie. Takie produkty to świetny pomysł na prezent dla motocyklisty, przy czym osoby niezaznajomione z tym sportem powinny raczej skonsultować zakup z osobą obdarowywaną. W przeciwnym razie można nie trafić z upominkiem.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz