Nawet jeżeli trudno jest przekonać się nam do robotów sprzątających, to na pewno szybko zauważymy, że mówi się o nich coraz częściej i głośniej. Chociaż dalej doceniamy klasyczne odkurzacze pionowe, zwłaszcza te bezprzewodowe, to jednak posiadanie urządzenia, które posprząta za nas, jest kuszącą i ciekawą alternatywą. Rzeczywiście smart odkurzacze posiadają wiele nietypowych funkcji i dodatków, dzięki którym dbanie o porządek w domu jest prostsze. Ale dla kogo odkurzacz automatyczny Samsung może okazać się szczególnie dobrym wyborem?

 

Czym jest robot sprzątający z mapowaniem?

Zaletą robotów sprzątających jest ich umiejętność samodzielnego sprzątania powierzchni. My, jako użytkownicy, wcale nie musimy poświęcać zbyt wiele naszego czasu. To urządzenie jest odpowiedzialne za skanowanie pomieszczenia, co pozwoli mu ułożyć trasę, wedle której będzie poruszał się po naszym domu. Oczywiście możemy ten proces ułatwić – wystarczy nie pozostawiać zbędnych przedmiotów na podłodze, ponieważ są one dodatkową przeszkodą dla sprzętu sprzątającego. Jeżeli skanowanie zostanie przeprowadzone poprawnie, to urządzenie rzadziej będzie odbijało się od ścian czy natrafiało na przeszkody. Umiejętność skanowania pomieszczenia posiada między innymi odkurzacz automatyczny Samsung.

Czy robot sprzątający rzeczywiście jest dla każdego?

Na wstępie warto zadać sobie pytanie, czy odkurzacz automatyczny może sprawdzić się również w naszym domu? Rzeczywiście ten rodzaj urządzenia zmienił się znacząco na przestrzeni lat i to do tego stopnia, że funkcje, jakie oferuje dzisiaj, są zdecydowanie bardziej zaawansowane od tych, które dostępne były na samym początku historii tych sprzętów.

Na przykład aktualne roboty sprzątające dobrze radzą sobie z różnym rodzajem podłóg i powierzchni. Są też w stanie znacznie dokładniej wyznaczyć trasę sprzątania, dzięki czemu nie pomijają ważniejszych fragmentów. Oczywiście możemy też znaleźć przykłady sytuacji, w których to robot sprzątający nie będzie idealnym rozwiązaniem. Z roku na roku wymówek do posiadania takiego urządzenia jest po prostu coraz mniej – doceniamy jego możliwości.

Jet Bot Plus, czyli robot sprzątający z mapowaniem

Wybierając Jet Bot Plus od marki Samsung, zapewne zależy Ci na tym, aby podłogi w Twoim domu były posprzątane we właściwy sposób. Jest to możliwe dzięki ulepszonej ścieżce odkurzania oraz sensorowi LiDAR. Jest to robot sprzątający z mapowaniem, który oblicza swoją lokalizację, skanuje i wyznacza optymalną trasę. Po skończonym sprzątaniu wraca do stacji czyszczącej korzystającej z technologii Air Pulse. Mamy tutaj wielowarstwowy system filtracji, który wyłapuje 99,999% drobnego pyłu[1].

Pełne czyszczenie pojemnika na kurz również zostało ułatwione. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że odkurzacz automatyczny Samsung może być sterowany przy pomocy aplikacji na telefonie. Tę opcję doceniają użytkownicy, którzy chcą jak najmniej czasu poświęcać na domowe obowiązki. W ten sposób można śledzić postępy urządzenia z pozycji naszego smartfona. Niezbędna jest do tego aplikacja SmartThings.

 

[1] Na podstawie testów wewnętrznych, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11 standard. Wyniki mogą różnić się w zależności od rzeczywistych warunków w domu.

 

„Artykuł powstał we współpracy z Samsung”

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz