Zdrowie i uroda

Jak wzmocnić mięśnie Kegla?

kulki gejszy
Napisany przez dawkawiedzy

Jeżeli jakaś kobieta nie słyszała jeszcze nigdy o mięśniach Kegla, czyli inaczej mięśniach dna miednicy, powinna jak najszybciej uzupełnić podstawową wiedzę na ich temat. W przypadku młodych kobiet jest to już bardzo istotne – im szybciej zaczną one wykonywać prawidłowe ćwiczenia, tym lepiej. Wzmocnione mięśnie Kegla pomogą im w czasie porodu oraz rekonwalescencji po nim, a także wpłyną na zwiększenie satysfakcji seksualnej.

Co to są mięśnie Kegla?

Mięśnie dna miednicy nazywane są od nazwiska amerykańskiego lekarza, który już w pierwszej połowie XX wieku opracował szereg ćwiczeń, które pomagają je wzmocnić. Mięśnie Kegla są charakterystyczne tylko dla kobiet, w budowie anatomicznej mężczyzny ich nie ma. Silne mięśnie Kegla są niezwykle ważne, jednak na przestrzeni życia kobiety zwyczajnie mogą się osłabić, co może mieć szereg konsekwencji zdrowotnych.Zbyt słabe mięśnie Kegla

Z osłabieniem mięśni Kegla często spotykają się kobiety tuż po porodzie. Jeszcze wiele miesięcy po nim, mogą na przykład cierpieć na nietrzymanie moczu podczas wysiłku fizycznego albo kichania. Mogą również odczuwać mniejszą satysfakcję seksualną podczas stosunku, mieć wrażenie zbyt luźnej pochwy. Problem słabych mięśni Kegla dotyczy również dojrzałych kobiet. Na szczęście mięśnie dna miednicy można regularnie trenować, wykonując bardzo proste ćwiczenia. Wystarczy zaopatrzyć się na przykład w kulki gejszy, dzięki którym łatwiej będzie wykonywać te ćwiczenia prawidłowo.

Kulki do ćwiczenia mięśni pochwy

Kulki gejszy to akcesorium do ćwiczenia mięśni dna miednicy oraz pochwy. Używa się ich w bardzo prosty sposób, trzeba jedynie pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny oraz znaleźć dogodny czas w ciągu dnia, kiedy będzie można przez 10 czy 15 minut poćwiczyć. A jak to się robi? Kulki gejszy należy wprowadzić do pochwy, a następnie zaciskać wokół nich mięśnie, a po chwili rozluźniać. Takie ćwiczenia polegające na zaciskaniu i rozluźnianiu, trzeba wykonywać przez wskazany powyżej czas, najlepiej w dwóch czy trzech seriach każdego dnia.

Oczywiście tak regularnie muszą to robić szczególnie te kobiety, które mają duży problem na przykład z utrzymaniem moczu albo wypadaniem macicy. Kobiety, które nie borykają się z takimi problemami, również powinny wykonywać je regularnie, jednak z mniejszą częstotliwością. Już po kilku tygodniach takich ćwiczeń można zauważyć znaczną poprawę.

Co ważne, również w aspekcie życia seksualnego poprawę zauważają mężczyźni, jest ona odczuwalna dla obydwu płci. To szczególnie ważne dla młodych kobiet, które rodziły naturalnie kilka razy, przez co odczuwają mniejszą satysfakcję z seksu ze swoim partnerem.O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz