Event marketing to coraz popularniejsza technika, której skuteczność została już potwierdzona na Zachodzie. Organizacja określonych wydarzeń może przynieść firmie wiele korzyści – i to na różnych polach. Pomaga w tym agencja eventowa. Jednak czy warto zawsze z nią współpracować? Sprawdź, kiedy pomoc specjalistów jest najbardziej wskazana i dlaczego po prostu się opłaca.

 

Event marketing to coraz popularniejsza technika, której skuteczność została już potwierdzona na Zachodzie. Organizacja określonych wydarzeń może przynieść firmie wiele korzyści – i to na różnych polach. Pomaga w tym agencja eventowa. Jednak czy warto zawsze z nią współpracować? Sprawdź, kiedy pomoc specjalistów jest najbardziej wskazana i dlaczego po prostu się opłaca.

Agencja eventowa i event marketing

Event marketing to inaczej marketing wydarzeniowy. Jest to technika polegająca na promowaniu przedsiębiorstwa i dążeniu do realizacji jego celów biznesowych poprzez rozmaite wydarzenia. Zazwyczaj jest ona kojarzona z organizacją lub sponsorowaniem rozmaitych imprez. Jednak uczestnictwo we właściwych eventach również może być bardzo korzystne.

Agencja eventowa to natomiast firma, której specjalizacją jest organizacja tzw. eventów. Pod tym pojęciem kryją się rozmaite wydarzenia, począwszy od imprez masowych i dużych, wystawnych bankietów, skończywszy na kameralnych konferencjach, szkoleniach czy przyjęciach. Eventy organizowane przez agencję mogą mieć rozmaity charakter i skalę oraz pomagać w realizacji różnych celów. Jej zadaniem jest między innymi dołożenie wszelkich starań, by owe cele były zrealizowane. Agencja zapewnia know-how poparte doświadczeniem i wiedzą na temat organizacji skutecznych, dobrze odbieranych eventów. Oferuje również kompleksowe wsparcie organizacyjne.

Czym dokładnie zajmuje się agencja eventowa?

Co to oznacza w praktyce? Na przykład to, że możesz zlecić agencji organizację wydarzenia, przedstawiając jedynie jego ogólny zakres i budżet. Specjaliści zajmą się wszystkim, począwszy od sformułowania dokładnego pomysłu i planu, przygotowania scenariuszy, oprawy wizualnej czy artystycznej, poprzez drobiazgową organizację techniczną, zatrudnienie personelu i przygotowanie obiektu, w którym odbędzie się event. To pozwala się upewnić, że całość będzie się prezentować profesjonalnie i bez zarzutu pod względem organizacyjnym. Jednocześnie zapewnia ogromną oszczędność czasu, a nierzadko również pieniędzy. Przedstawiciele agencji eventowej wiedzą bowiem, jak rozsądnie gospodarować budżetem.

Ponadto wiele agencji oferuje szeroko zakrojone usługi doradcze i consultingowe. Specjaliści mogą pomóc między innymi poprzez zajęcie się jedynie wybranym aspektem wydarzenia, np. oprawą artystyczną, kwestiami formalnymi czy obsługą techniczną. Udzielają też porad z zakresu event marketingu, czyli optymalnych metod promowania firmy poprzez wydarzenia. Oznacza to, że do tego rodzaju firmy można się zgłosić z każdym problemem dotyczącym szeroko pojętych wydarzeń.

Warto również pamiętać, że agencje realizują swoje usługi nie tylko na rzecz firm, organizacji czy instytucji. Mogą również reprezentować klientów indywidualnych. Jeśli więc marzy Ci się profesjonalnie zorganizowane wydarzenie o dowolnym kształcie, współpraca może być świetnym pomysłem.

Współpraca z agencją eventową – dla kogo?

Pytanie brzmi: kiedy współpraca z agencją eventową jest opłacalna lub wręcz niezbędna? Istnieje wiele takich sytuacji! Po pierwsze, wsparcie specjalistów będzie niezwykle pomocne przy organizacji wszelkich dużych wydarzeń, takich jak impreza masowa lub gala. Często wiąże się to z wieloma formalnościami i ogromem drobiazgów organizacyjnych, które bez fachowej pomocy mogą przytłaczać. Agencja eventowa dysponuje zaś wiedzą i zasobami, które pozwalają na bezbłędną realizację przedsięwzięcia na dowolną skalę.

Warto również zwrócić uwagę na pomoc, jaką może zaoferować agencja eventowa przy wydarzeniach dedykowanych pracownikom lub kandydatom. Imprezy integracyjne, szkolenia, konferencje czy pikniki firmowe powinny być perfekcyjnie zorganizowane, by podnieść morale pracowników i zwiększyć ich lojalność oraz sympatię wobec pracodawcy. Bardzo starannie należy organizować również wszelkiego rodzaju targi czy networkingi, które mogą pomóc w pozyskaniu nowych wartościowych pracowników.

Nie należy też umniejszać znaczenia współpracy z agencją, jeśli chodzi o mniejsze eventy. Niewielki bankiet, spotkanie z klientami, kameralna prezentacja produktu czy bankiet powinny być dopięte na ostatni guzik. To właśnie one stanowią bowiem szansę na pozyskanie nowych klientów i wzmocnienie relacji z tymi istniejącymi. Docelowo wspierają więc sprzedaż, czyli najważniejszy cel każdego przedsiębiorstwa.

Podsumowując, agencja eventowa jest niezastąpiona wtedy, gdy chcesz zorganizować profesjonalnie wyglądające wydarzenie i osiągnąć zamierzone cele. Kreatywne wsparcie specjalistów przyda się również przy rozbudowanych i oryginalnych pomysłach. Warto pamiętać, że taka współpraca zwykle jest opłacalna, ponieważ agencje pomagają organizować skuteczniejsze eventy.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz