Shooting and Weapons Training. Outdoor Shooting Range

Airsoft to rozgrywki zdobywające coraz większą popularność w naszym kraju. Na wielu stronach internetowych można zaobserwować mapy, na których dokładnie opisana jest ilość dostępnych aren i siedzib pasjonatów w całej Polsce. Obrazki ukazujące tak szybki stopień rozrastania się społeczności, zachęcają tylko nowych graczy do wstąpienia w szeregi pasjonatów i w pozytywnym tego słowa znaczniu, zmuszają do zakupu podstawowego asortymentu.

Poniżej postaramy się przedstawić, jaki rodzaj wyposażenia okaże się najlepszy na start. Skupimy się przede wszystkim na broni, ale zahaczymy także o poszczególne akcesoria, mogące być niekiedy ważniejszymi od samych karabinów.

Wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo – dlaczego jest tak ważne?

Uznaliśmy, że dobrze będzie rozpocząć ten wpis od wyszczególnienia wszystkich części wyposażenia, których używanie podczas rozgrywki jest konieczne. Bez niektórych elementów nie tylko narażamy się na niebezpieczeństwo, ale również nie zostaniemy wpuszczeni na pole walki. Dlaczego o tym piszemy? Otóż, na samym początku swojej kariery, lepiej jest być przygotowanym na pełną defensywę. Zbieranie kulek to wtedy zupełna normalność i nie powinniśmy się tego bać. Kluczowe jest natomiast pełne zabezpieczenie się. Broń w tym momencie odchodzi na drugi plan, a my sporą część budżetu musimy przeznaczyć na wszystkie, niezbędne akcesoria. Należą do nich okulary, ochraniacze, hełmy czy wysokie buty za kostkę.

Rodzaje replik ASG – jakie typy mechanizmów wyróżniamy?

Samych rodzajów broni do Airsoftu jest sporo. Nie będziemy rozróżniać ich na podstawie każdego modelu, bo zajęłoby to ogrom czasu i miejsca. Skupimy się więc bardziej na rodzajach mechanizmów stosowanych w tego typu urządzeniach. Te możemy podzielić na gazowe, sprężynowe i elektryczne.

Cechą sprężynowych replik jest konieczność naciągania sprężyny po każdym oddanym strzale. Zupełnie inaczej działają repliki elektryczne, posiadające możliwość strzelania zupełnym ciągiem, zasilanym z akumulatora. Popularne gazówki działają natomiast na sprężony gaz, który należy wymieniać w określonym czasie.

Zazwyczaj w roli elektryków stawia się karabiny maszynowe. Przykładem może być chociażby scorpion evo asg, występujący zarówno w starej, jak i najnowszej wersji. Mechanikę sprężynową zostawia się natomiast karabinom snajperskim. Gazówkami są przeważnie podręczne pistolety, służące graczom za broń awaryjną.

Weapons and military equipment for army, Assault rifle gun (M4A1) and pistol on green military uniform background. (Weapons and military equipment for army, Assault rifle gun (M4A1) and pistol on green military uniform background., ASCII, 115 componen

Co na początek?

Ze wszystkich powyższych, najlepiej jest zaopatrzyć się rzecz jasna w odmiany elektryczne. Być może są one najdroższe, ale z ich pomocą najłatwiej jest nauczyć się strzelać. Dzięki opcji strzelania seriami, gracz nie musi tracić czasu na przeładowywanie i może skupić się w pełni na obronie. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością oddawanych strzałów. Możliwość strzelania ciągiem jest ułatwieniem, które bardzo szybko może pozbawić nas pocisków. Zaleca się więc rozsądne strzelanie i zakup większej ilości amunicji.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz