dronyDrony dla dużych dzieci nie są tylko zabawką, stanowią też doskonałe narzędzie edukacyjne sposób rozwijania pasji dziecka. W wyborze drona dla starszego dziecka nie kierujemy się więc wyłącznie ceną i wyglądem. Ważniejsza staje się jakość kamery, możliwości techniczne oraz opcje takie jak sterowanie głosowe. Dobrze wybrany dron rozwija kreatywność, jest też doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

Drony zabawkowe a drony dla dużych dzieci

Większość modeli dronów zaopatrzone jest w oznaczenie od producenta, które mówi o przeznaczeniu drona dla określonej grupy wiekowej (np. od 14 roku życia). Oznaczenia te odnoszą się jednak do samodzielnego korzystania z drona, nie do korzystania z opieki dorosłych. W zasadzie mamy tu więc do czynienia z zabawkami, dronami, które nie cechują się dobrymi parametrami technicznymi. Dzieci mogą korzystać z nich nawet samodzielnie, bez opieki rodziców. Drony takie cechują się jednak małymi możliwościami w zakresie wysokości i długości lotu (możliwe są tylko loty kilkuminutowe), wyposażone są w kamery niskiej jakości lub wcale ich nie posiadają. Drony dla dużych dzieci powinny zapewnić im już komfort samodzielnego użytkowania. Pod opieką rodzica starsze dziecko może osiągnąć wprawę w manewrowaniu dronem, która zapewnia bezpieczeństwo. Dron dla starszego dziecka i nastolatka nie jest więc tylko zabawką, ale zapewnia możliwość tworzenia hobbistycznych fotografii i filmów z powietrza.

Profesjonalną ofertę znajdziesz na stronie: https://ironsky.pl/drony-sklep/kategoria-produktu/drony-rekreacyjne/drony-dla-dzieci-i-mlodziezy/

Jak wybrać dron odpowiedni dla starszego dziecka?

Mimo że starsze dzieci uczą się już operować dronami samodzielnie, nadal ważnym czynnikiem w wyborze jest prostota obsługi. Szczególnie praktyczne i atrakcyjne dla dziecka będą drony sterowane kontrolą głosową lub za pomocą gestów. Ważna jest też ergonomia przycisków i przejrzystość interfejsu, które zwiększają bezpieczeństwo i poczucie kontroli nad dronem. Czynniki te sprawiają, że posługiwanie się nim staje się przyjemnością. Z drugiej strony, szczególnie atrakcyjne dla dziecka jest urozmaicenie dostępnych funkcji i opcji, zwłaszcza tych, które dostępne są za pomocą sterującej dronem aplikacji mobilnej. Przy wyborze drona dla starszych dzieci warto też kierować się stosunkiem jakości do ceny, unikając urządzeń półprofesjonalnych, które są jeszcze zbyt trudne w użytkowaniu dla dziecka. Warto natomiast wybrać dron wzbogacony o dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, kontrolujące wysokość lotu, zatrzymanie pracy i umożliwiające bezpieczny powrót awaryjny drona.

Rodzinne poznawanie świata dzięki dronom

Drony należą do najbardziej lubianych zabawek i prezentów, w przypadku starszych dzieci mają przy tym wybitne walory edukacyjne. Dostarczają także rozrywki, która integruje całą rodzinę. Fotografowanie z powietrza pozwala w niezwykły sposób utrwalić najważniejsze chwile w życiu, jest też dla starszych dzieci i dla nastolatków fascynującym, rozwijającym intelekt oraz zdolności manualne i wizualne hobby. Pozwala łączyć rodzinę także przy wspólnej nauce operowania dronem. Jest aktywnością na świeżym powietrzu, czego współcześnie często brakuje dzieciom, nastolatkom i ich rodzicom. Pozwala poznawać różne środowiska – fotografowanie z dużej wysokości to poznawanie z nowej perspektywy tak natury, jak i środowiska stworzonego przez człowieka. Pozwala też na dzielenie się doświadczeniami z innymi oraz zachęca do stałego, systematycznego doskonalenia fotografii.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz