Gotowanie, sprzątanie, rozplanowywanie dostępnej powierzchni tak, by we wnętrzu zmieściły się wszystkie zaproszone osoby – to zazwyczaj kwestie, które zaprzątają głowę każdej osoby, która chce zorganizować rodzinną uroczystość. Jak mądrze zorganizować całe spotkanie?

Zorganizuj przestrzeń

Jedną z pierwszych kwestii, jakie musisz wziąć pod uwagę jest to, że domowa przestrzeń jest zazwyczaj przystosowana do tego, by przebywało w niej na raz kilka osób. Podczas spotkania rodzinnego ilość ta może zwiększyć się nawet kilkukrotnie. Aby dla nikogo nie zabrakło miejsca, a ewentualne wstanie od stołu nie stanowiło ogromnego problemu – postaraj się na czas imprezy usunąć z domu wszystkie zbędne sprzęty domowe. Stolik, na którym zazwyczaj trzymasz książkę czy dziecięce zabawki możesz schować bezpiecznie w innym pokoju, tym samym zwiększając ilość dostępnej w Twoim salonie przestrzeni.

Zaplanuj menu

Podczas planowania menu musisz wziąć pod uwagę preferencje zdecydowanie większej ilości osób niż zazwyczaj. I choć, zgodnie z powiedzeniem, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził – możesz po prostu przygotować obiad, który posmakuje Twoim domownikom, to są pewne kwestie, których nie można ignorować.

Są to alergie i nietolerancje pokarmowe, które – nieuwzględnione w menu – mogą sprawić, że przyjemne spotkanie rodzinne zmieni się w nerwowe poszukiwanie leków czy najbliższego szpitala.

Zadbaj o odpowiednią ilość naczyń

W każdym domu znajduje się zazwyczaj pewien zapas naczyń, jednak zdarza się, że jego ilość maleje pomiędzy kolejnymi imprezami. Przypadkowo stłuczony talerz czy tajemniczo zagubiony widelec mogą niestety sprawić, że w domu nie będzie dostatecznej ilości naczyń i sztućców, by wystarczyło ich dla wszystkich. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się przeliczenie wyżej wskazanych na jakiś czas przed spotkaniem: to pozwoli na uzupełnienie ewentualnych braków wcześniej.

Albo po prostu odpocznij!

Przygotowanie rodzinnej imprezy, zwłaszcza dla osoby pracującej, może być dużym obciążeniem. Potrzebujesz sporo czasu, by stworzyć odpowiednie dla wszystkich posiłki, a także posprzątać mieszkanie, nie wspominając już o zadbaniu o siebie przed spotkaniem.

Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zapomnieć o trudach związanych z rodzinnym obiadem w większym gronie jest skorzystanie z usług punktu gastronomicznego. Restauracja Szczecin posiada bogate menu, które pozwoli na dobór smacznych i bezpiecznych dań dla każdej osoby, która będzie na obiedzie.

Zamiast obsługiwać swoich bliskich, możesz skupić się na przyjemności, jaką zapewni Ci rozmowa z nimi, zwłaszcza z tymi osobami, które widujesz nieco rzadziej. Nerwową atmosferę i cykliczne bieganie do kuchni w celu sprawdzenia stanu dogotowujących się dań zastąpi rozkoszowanie się smakiem serwowanych potraw i obcowanie z najbliższymi!

Dodatkowo, po zakończeniu spotkania pozostanie Ci… udać się do domu i odpocząć. Bez sprzątania, zmywania, wyrzucania resztek i pakowania w pojemniki pozostałości przygotowanych dań!

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz