ochronaWideo weryfikacja sygnałów alarmowych to system pozwalający na natychmiastowe wykrycie przyczyny wzniecenia alarmu w chronionym budynku. Jest to rozwiązanie umożliwiające dokładne sprawdzenie powodów uruchomienia systemu alarmowego bez konieczności osobistej wizyty w obiekcie. Jak działa wideo weryfikacja sygnałów alarmowych? Jakie zastosowanie ma ten system? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Zasada działania systemu wideo weryfikacji sygnałów alarmowych

System wideo weryfikacji sygnałów alarmowych działa w oparciu o szereg połączonych ze sobą urządzeń gwarantujących sprawne funkcjonowanie całego systemu. Jego głównym elementem jest grupa zaawansowanych technologicznie kamer z funkcją inteligentnej interpretacji obrazu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy ochrony osób i mienia Securitas: Kamery nieustannie monitorują zarówno pomieszczenia znajdujące się wewnątrz, jak i zewnętrzny obszar chronionego budynku. W przypadku naruszenia czujników bezpieczeństwa i wzniecenia alarmu nagrywają zdarzenie oraz wysyłają powiadomienie do stacji monitorowania alarmów obsługiwanej przez firmę zajmującą się ochroną danego obiektu. Pracownik agencji ochrony weryfikuję wysłany sygnał poprzez monitorowanie pomieszczenia w czasie rzeczywistym. Jeżeli zdarzenie zagraża bezpieczeństwu budynku, natychmiast wysyłany jest tam patrol interwencyjny. W razie potrzeby powiadamiana jest również policja oraz służby ratunkowe.

Jakie funkcje pełni system wideo weryfikacji sygnałów alarmowych?

Wideo weryfikacja sygnałów alarmowych to idealne uzupełnienie systemu klasycznego monitoringu w obiekcie. Jego główną funkcją jest zapobieganie fałszywym alarmom i związanym z tym wyjazdom na nieuzasadnione patrole interwencyjne. To rozwiązanie umożliwiające całodobową obsługę chronionych obiektów, bez konieczności tracenia czasu potrzebnego na osobistą wizytę w budynku poddawanym ochronie. System ten wpływa również pozytywnie na czas reakcji w przypadku wystąpienia niepokojącego zdarzenia. Montaż wideo weryfikacji sygnałów alarmowych to sposób na efektywniejszą ochronę mienia poprzez sprawniejszą ocenę zagrożeń, lepszą kontrolę i zarządzanie interwencjami oraz natychmiastową reakcję w sytuacjach kryzysowych.

W jakich obiektach stosowany jest system wideo weryfikacji sygnałów alarmowych?

System wideo weryfikacji sygnałów alarmowych polecany jest właścicielom wszystkich obiektów korzystających z systemu wideo nadzoru, którzy jednocześnie chcą jeszcze bardziej zabezpieczyć swój budynek przed wszelkiego rodzaju intruzami. Efektywne połączenie systemu alarmowego oraz telewizji przemysłowej to rozwiązanie dedykowane zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom oraz przedsiębiorcom. To optymalny sposób na zwiększenie poziomu ochrony prywatnych posesji, placówek handlowych, punktów usługowych czy obiektów użyteczności publicznej. System wideo weryfikacji sygnałów alarmowych wpływa na poprawę jakości usług świadczonych przez agencję ochrony, dzięki czemu właściciel budynku może mieć pewność, że należące do niego mienie jest optymalnie chronione.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz