Hobby i podróże

7 pomysłów, jak spędzić jesienne wieczory

Napisany przez dawkawiedzy

„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz” śpiewał Kabaret Starszych Panów. Jednak jeśli za oknem zamiast „złotej, polskiej jesieni” widzimy jedynie szarość chmur i ulewny deszcz to nie tylko dla dzieci przydałaby się rozrywka. Spójrzmy zatem na kilka propozycji.

Gdy jest nas więcej

Kiedy ostatnio graliście w gry planszowe? Jeśli w dzieciństwie – to najwyższa pora, aby to zmienić. Przejrzyjmy nasze półki, pewnie znajdzie się tam jakiś zagubiony Chińczyk, albo Eurobizes. Jeśli nie – to tym lepiej. Czekają nas bowiem zakupy – a dzisiejszy wybór gier jest nieporównanie większy, niż dawniej i z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Jeśli do tej pory gotowanie polegało na tym, że sami robiliśmy coś w kuchni, albo co gorsza – czekaliśmy na dostawcę pizzy, to mamy świetny moment, aby to zmienić. Zaprośmy partnera do kuchni i spróbujmy ugotować coś wspólnie. Pewnie zajmie nam to więcej czasu i stworzy duży bałagan, ale satysfakcja ze wspólnie przyrządzonego posiłku będzie ogromna.

Lepiej trochę poleniuchować? Czemu nie, włączmy nasze ulubione kultowe filmy i spędźmy ten czas, nie zajmując się niczym konkretnym.
Przypomnijmy sobie słoneczny wakacyjny okres – wyciągnijmy zdjęcia, wymieńmy się kilkoma opowieściami… w ten sposób choćby symbolicznie powróci do nas lato.
Gdy jesteśmy sami

Jesienna aura to świetny moment, aby przeczytać zaległe książki. Nikt nie będzie nas rozpraszał, a gdy już nie będziemy sami – będziemy mieli kolejny powód do rozmów.

Warto też odkurzyć naszą domową siłownię – nawet jeśli w praktyce to tylko kilka hantli i samotny ekspander, to jeśli teraz nie weźmiemy się za siebie, to nasza waga i figura mogą nas nieprzyjemnie zaskoczyć przed latem.

A może dostosować się do jesiennej melancholii i urządzić sobie długą, gorącą kąpiel? Taką z pianą, olejkami eterycznymi, może nawet zapalmy świece? To może być świetny moment na dłuższą chwilę relaksu. Przecież na niego zasłużyliśmy.

Cokolwiek wybierzemy – znajdziemy świetny sposób na odpędzenie jesiennej depresji.
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz