Zdrowie i uroda

Aplikacje do ćwiczeń – przegląd popularnych programów na Androida

aplikacje fitness
Napisany przez dawkawiedzy

Aplikacje fitness są wielkim wsparciem w śledzeniu postępów podczas treningów, kontrolowaniu posiłków oraz nawodnienia organizmu. Telefony towarzyszą nam wszędzie, warto więc wybrać taki program, który pomoże nam osiągać kolejne fit-założenia i cele. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych aplikacji treningowych.

Endomondo

Endomondo to aplikacja do śledzenia każdej aktywności fizycznej. Podczas konfiguracji podajemy swoją wagę, wzrost, płeć i wiek. Na głównej stronie możemy ustawić te parametry, które interesują nas najbardziej, m.in. czas trwania treningu, spalone kalorie, dystans, tempo, tętno, prędkość i nawodnienie. Dysponujemy długą listą aktywności fizycznych i dyscyplin sportowych (aerobik, pilates, joga, chodzenie, nordic walking, bieganie, jazda na rowerze, rolki, pływanie, squash, tenis, sztuki walki, nurkowanie i jazda konna).


30 dni wyzwania fitness


To aplikacja do ćwiczeń w domu, która utrzymuje się w czołówce najlepszych już od 2 lat. 30-dniowy plan treningowy stworzony jest przez profesjonalnych trenerów, poprawia sprawność, pomaga wdrożyć się w regularne ćwiczenia i skutecznie zmniejsza wagę.
Treningi zapisywane są automatycznie, mamy dostęp do video-przewodnika oraz filmów instruktażowych. Co więcej, w aplikacji mamy dostęp do 30-dniowego planu treningowego na brzuch, pośladki i całe ciało.
Fitness & Bodybuilding


To rewelacyjna aplikacja do ćwiczeń na siłowni. Posiada ona rozbudowaną i szczegółowo opisaną bazę ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe. Aplikacja zapewnia całościowe plany treningowe, instrukcje filmowe i tekstowe wraz z przejrzystymi grafikami, możliwość zapisywania i śledzenia wagi, ilości powtórzeń, stoper, kalendarz, tworzenie indywidualnego programu treningowego, a nawet dodawanie zdjęć. Jedynym minusem jest brak możliwości zmiany języka angielskiego na jakikolwiek inny.

MyFitnessPal


Niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy, warto ją uzupełnić o najpopularniejszy dziennik żywieniowy, który jest bardzo szczegółowym licznikiem kalorii. Podczas konfiguracji aplikacji podajemy swoją wagę, wzrost, płeć i wiek i np. ustawiamy ile kilogramów chcemy stracić w ciągu tygodnia lub miesiąca, albo co i ile jeść, aby nie przekroczyć danej wagi. Wielkim plusem tej aplikacji jest to, że można ją zsynchronizować z innymi, m.in.: Endomondo. Aplikacja pozwala kontrolować nawodnienie organizmu oraz daje możliwość wyboru produktów i potraw z już istniejącej bazy lub ręcznego wpisywania posiłków (ich skład, ilość, waga), a następnie podaje nam ich kaloryczność.

 

Aplikacje treningowe stworzone są po to, by pomóc w systematycznej pracy nad ciałem, zdrowiem i dobrymi nawykami. Znajdźmy taką, która pozwoli nam ćwiczyć w zgodzie z potrzebami naszego organizmu i cieszmy się postępami. Niech w tym roku sezon plażowy będzie naszym sezonem!O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz