Hobby i podróże

Co zabrać na wyjazd w góry?

narty
Napisany przez dawkawiedzy

Na zimowy wyjazd w góry czeka się cały rok. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że górskie zimowe powietrze znacznie różni się od tego na nizinach, a to może mieć zgubny wpływ na stan skóry twarzy. Wymaga ona zatem szczególnej pielęgnacji i ochrony. Sprawdź, jakie kosmetyki trzeba zabrać ze sobą na zimowy wyjazd w góry, i dowiedz się, dlaczego mocno nawilżający krem do twarzy jest podstawą zimowego zestawu kosmetyków.

Dostosuj kosmetyki do pory roku

Zimą skóra twarzy jest narażona na wiele niekorzystnych czynników atmosferycznych. To jedyna część ciała, której nie chronimy przed zimnem i wiatrem jakimkolwiek okryciem. Wielokrotne, drastyczne zmiany temperatury każdego dnia, gdy wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń i wychodzimy wprost na mróz, dają się skórze nieźle we znaki. Wówczas znacznie obniża się zdolność skóry do utrzymywania wody, a to prowadzi do znacznego pogorszenia się jej kondycji. Bardzo łatwo o jej przesuszenie i podrażnienie włącznie z mniejszymi lub większymi przemrożeniami.

Jedynym ratunkiem dla skóry jest jej właściwa ochrona i pielęgnacja dostosowana do warunków zimowych. Zimą w górach powietrze jest jeszcze ostrzejsze niż w miastach i na nizinach, zatem wybierając się na zimowy urlop zdecydowanie trzeba dobrze przyjrzeć się kosmetyczce. Na ten czas warto zmienić preparaty do demakijażu, zaopatrzyć się w tłusty krem ochronny oraz w dobry mocno nawilżający krem do twarzy. Nie wolno także zapomnieć o preparatach chroniących usta.

Wybieraj z głową

Zmiany muszą pojawić się już w obrębie kosmetyków do oczyszczania twarzy. W czasie zimowego urlopu w górach zrezygnuj z żelu do mycia twarzy i postaw na mleczko kosmetyczne lub dobry płyn micelarny. Dzięki temu odpadnie choć jeden czynnik dodatkowo wysuszający skórę. W twojej kosmetyczce musi pojawić się tłusty krem, który pomoże utrzymywać wodę w skórze w ciągu dnia. W jego składzie powinny znaleźć się kwasy tłuszczowe, gliceryna czy ceramidy. Zwróć uwagę także na to, czy krem zawiera filtry, które ochronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, bo słońce bardzo ostro operuje na górskich stokach.

Mocno nawilżający krem do twarzy to niezbędny kosmetyk, który należy zaaplikować na skórę przed pójściem spać. Wyrówna on gospodarkę wodną w zewnętrznych warstwach skóry i sprawi, że będzie ona wyglądała młodo i promiennie następnego dnia. Nie zapomnij także o balsamie do ust, który je nawilży i zapobiegnie pierzchnięciu.

Mocno nawilżający krem do twarzy z żeń-szeniem to strzał w dziesiątkę

W czasie zimowych eskapad warto mieć pod ręką krem na bazie żeń-szenia. Jego korzeń ma fantastyczne właściwości, które warto wykorzystywać. Zastosowany w kosmetykach, pobudza skórę do odnowy, a usprawniając mikrokrążenie poprawia dotlenienie i odżywienie komórek skóry. Nawet zmęczona, szara skóra odzyskuje blask. Żeń-szeń aktywnie wspomaga odbudowę naturalnego płaszcza hydrolipidowego, zapobiegając w ten sposób nadmiernej utracie wody i przywracając optymalny poziom nawilżenia skóry.

 

Materiał partnera.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz