Hobby i podróże

Pomysły na wieczór walentynkowy z adrenaliną

walentynki
Napisany przez dawkawiedzy

Walentynki to dzień, kiedy chcemy, aby bliska nam osoba poczuła się wyjątkowo. W końcu wielu z nas nie ma na co dzień okazji do tego, aby spędzić czas ze swoją drugą połówką w niebanalny sposób, a właśnie Walentynki, czyli święto zakochanych, jest ku temu doskonałą okazją. Dziś podpowiemy, jak zorganizować walentynkowy wieczór z adrenaliną.

 

Skok ze spadochronem

 

To rozrywka dla osób, które uwielbiają poczuć dreszczyk emocji. Skok ze spadochronem w tandemie z kilku tysięcy metrów oraz prędkością 200km/h potrafi przyprawić o zawrót głowy i jest prawdziwą próbą odwagi. Lecz gdy spadochron się otworzy, prędkość błyskawicznie zmaleje i od tej chwili można podziwiać piękne widoki i zbliżającą się ziemię, ciesząc się tą wyjątkową wolnością, której doświadczyć możemy tylko będąc w powietrzu – niczym ptak. Jeśli Twoja druga połówka kiedykolwiek wspominała, że marzy o takim locie, Walentynki to świetna okazja, aby zrealizować to marzenie!  Tego rodzaju atrakcje organizowane są w każdym większym mieście, więc bez problemu znajdziemy ją również w naszej okolicy. Koszt skoku ze spadochronem w tandemie to ok. 700zł za osobę. 

Lot balonem

 

Ta rozrywka, choć nieco mniej emocjonująca, również może podnieść poziom adrenaliny. Lot balonem to niezwykle romantyczne przeżycie – z lotu ptaka możemy podziwiać widoki, popijając szampana i delektując się obecnością swojej drugiej połówki. Lecąc balonem czas zwalnia i sprawia, że problemy wydają się mniejsze, a wszystko wokół cieszy jeszcze bardziej. Sam lot trwa około godziny – w tym czasie zdążymy oderwać się od naszych zwykłych, codziennych obowiązków i oddać się temu wyjątkowemu uczuciu, jakim jest miłość. Koszt lotu balonem dla dwojga to ok. 1100-1300zł.

 

Lot widokowy

 

I jeszcze jedna propozycja rozrywki w powietrzu – przelot widokowy samolotem Cessna. Kto czytał bądź oglądał “50 twarzy Greya”, ten z pewnością pamięta tę romantyczną scenę, gdy bohaterowie unieśli się w niebo lecąc szybowcem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić naszej drugiej połówce równie romantyczną atrakcję. Taki lot może odbyć się nad miastem lub poza jego granicami. Ci, którzy kochają góry, mogą zdecydować się na lot nad Tatrami lub Beskidami. Sam lot trwa od 30 do 60 minut w zależności od lokalizacji, a jego cena mieści się w granicach 200-600zł za osobę.

 

Escape room

 

To z kolei prawdziwa gratka dla osób żądnych mocnych wrażeń. Wizyta w escape roomie, zwłaszcza z zaprzyjaźnioną parą, będzie świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru walentynkowego. Warto wówczas wybrać taki escape room, w którym uczestnicy podzieleni są na dwie grupy (na przykład osobno panie i osobno panowie) i każda z nich znajduje się w osobnych pomieszczeniach, a zabawa polega na znalezieniu sposobu na połączenie się w jedną grupę. W Polsce tego rodzaju escape roomy cieszą się ogromną popularnością i są bardzo wysoko oceniane przez uczestników z innych krajów, osiągając światowy poziom. Cena atrakcji może wahać się od 150 do 400zł za 60-90 minut zabawy.

Jazda off road

 

Jeśli oboje lubicie prędkość i kręcą was szybkie samochody oraz nietuzinkowe trasy, przejażdżka off road to coś, co będzie dla was świetną atrakcją na walentynki. Dajcie się ponieść szaleństwu z napędem 4×4 i poczujcie się jak bohaterowie filmu akcji. Taka rozrywka zapewni wam niezłą dawkę adrenaliny, która utrzyma się jeszcze długo po zakończeniu przejażdżki. Koszt jazdy  off road to 200-400zł za osobę.

 

Jak widać atrakcji walentynkowych z adrenaliną nie brakuje. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby zaplanować przygodę, którą będziecie wspominać jeszcze przez wiele kolejnych tygodni, a nawet lat.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem Finansena5.plO autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz