wcCeramika łazienkowa jest dostępna w ofercie wielu producentów. Kompletowanie poszczególnych jej elementów wymaga zastanowienia się nad wyborem odpowiedniego stylu, koloru oraz kształtu poszczególnych rozwiązań. Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest zakup wszystkich elementów ceramiki łazienkowych z jednej kolekcji, gdyż takie postępowanie zagwarantuje nam idealne dopasowanie do siebie każdego z rozwiązań oraz uzyskanie doskonałych efektów wizualnych i użytkowych.

Jakie elementy wchodzą w skład ceramiki łazienkowej?

Jak jej nazwa wskazuje, ceramika łazienkowa obejmuje wszystkie elementy wyposażenia łazienki wykonane z ceramiki. Ceramika łazienkowa to nie tylko miska wc z bidetem, ale także umywalka. Obecność wszystkich tych rozwiązań jest niezbędna, aby łazienka była kompletnie wyposażona oraz prawidłowo spełniała swoją funkcję użytkową. Ponadto, dzisiejszych czasach miska wc z bidetem może zostać zastąpiona takim nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest toaleta myjąca. Funkcję prysznica i wanny może z kolei pełnić wanna ze specjalnym szklanym parawanem, który zapewni możliwość jej użytkowania na dwa sposoby.

Nowoczesna ceramika łazienkowa powstaje zarówno z tradycyjnych materiałów, jak i bardziej nowoczesnych tworzyw, które zapewniają jej lepsze walory estetyczne, wyższą trwałość oraz wysoką higienę użytkowania. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania marki Roca. Jej autorskim projektem jest Fineceramic – innowacyjny materiał o wyjątkowej lekkości i delikatnych kształtach oraz wysokiej wytrzymałości, który wykorzystywany jest do produkcji nowoczesnych umywalek. Mnogość kształtów, form, a nawet kolorów ceramiki łazienkowej dostępnych w sprzedaży pozwala na stworzenie idealnie dopasowanego do osobistych preferencji wystroju pomieszczenia.

Zakup ceramiki łazienkowej w ramach jednej kolekcji

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które kompletują wyposażenie swojej łazienki od podstaw, jest zakup wszystkich elementów zaliczanych w poczet ceramiki łazienkowej od jednego producenta, z tej samej kolekcji. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż, takie postępowanie daje gwarancję, że wszystkie rozwiązania będą do siebie idealnie dopasowane zarówno pod względem designu, kształtu i formy, jak i kolorystyki. Ma to znaczenie także w przypadku wyboru klasycznej, białej ceramiki łazienkowej – biel występuje bowiem w wielu, często znacząco różniących się od siebie odcieniach.

Kolekcje ceramiki łazienkowej zostały opracowane w taki sposób, aby każda osoba znalazła wśród nich rozwiązania o idealnym dla siebie wyglądzie oraz pożądanych walorach użytkowych. Doskonale widać to na przykładzie kolekcji Inspira marki Roca, w której znajdują się takie elementy ceramiki łazienkowej, jak miska wc podwieszana i stojąca, bidet, umywalka oraz miska wc z bidetem w jednym, czyli inteligentna toaleta myjąca Inspira In-Wash. Każdy z tych elementów występować może w różnych kształtach i sposobach montażu, które spójnie łączy ze sobą dokładnie ta sama stylistyka.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz