Zdrowie i uroda

Ekstrakt z pestek moreli – właściwości

ekstrakt z pestek moreli
Napisany przez dawkawiedzy

Ekstrakt z pestek moreli w ostatnich czasach stał się niezwykle popularny. Dzięki swoim leczniczym właściwościom zyskał bardzo wielu zwolenników.

Zastosowanie pestek z moreli

Przede wszystkim pestki moreli są znane z właściwości antyrakowych. Amigdalina, która jest w nich zawarta rozkłada się w organizmie na cyjanowodór, który z kolei niszczy komórki rakowe. Oczywiście samo spożywanie pestek nie jest w stanie sprawić, że choroba zniknie. Są jednak w stanie wspomóc chemioterapię, albo inny sposób leczenia nowotworu. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu dawki takiego lekarstwa, ponieważ cyjanowodór w zbyt dużych ilościach jest w stanie przyczynić się do zatrucia organizmu.
Oprócz właściwości antyrakowych, pestki z moreli są stosowane również w leczeniu problemów oddechowych, niestrawności, czy nadciśnieniu. Regularnie stosowane są w stanie regulować ciśnienie krwi. Znacznie je obniżają. Dlatego też nie powinny ich stosować osoby, które mają zbyt niskie ciśnienie. Mogą zwyczajnie i dodatkowo zaszkodzić. Są również polecane do stosowania przez osoby, które mają astmę. Udrażniają drogi oddechowe i ułatwiają tym samym oddychanie.

Stosowanie

Ekstrakt z pestek moreli można dostać w aptekach. Można z niego robić różnego rodzaju konfitury, dżemy, czy soki. Ważne jest jednak to, aby nie spożywać więcej, niż dwóch pestek dziennie. Cyjanowodór jest szkodliwy dla organizmu w zbyt dużych dawkach. Może się to niestety przyczynić do zatrucia organizmu. Ponadto nie powinny pestek takich stosować również kobiety w ciąży, albo małe dzieci. Ważne jest również to, aby nie stosowały takich pestek również osoby ze zbyt niskim ciśnieniem krwi. Ekstrakt dodatkowo obniża ciśnienie. Może więc być niebezpieczny dla takich osób i nie tylko obniżać samopoczucie, ale również doprowadzać do zasłabnięć, wymiotów i innych konsekwencji.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz