Dom i wnętrze

Jak dobrze zainwestować w mieszkanie pod wynajem?

mieszkanie
Napisany przez dawkawiedzy

Wiele osób, które zgromadziło jakiś kapitał, zastanawia się, w jaki sposób zainwestować. Zazwyczaj chodzi o to, aby z perspektywy czasu uzyskać zyski. Wiele osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości na wynajem, gdyż z czasem zaczynają one przynosić wymierne korzyści finansowe. Kupienie mieszkania, które przeznaczymy pod wynajem może okazać się świetnym rozwiązaniem, jednak zanim zdecydujemy się na ten poważny, finansowy krok, warto przemyśleć kilka kwestii.

Określenie grupy docelowej

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, dla kogo docelowo mieszkanie będzie przeznaczone. Inne potrzeby mają studenci, a inne rodzina z małymi dziećmi, dlatego zanim zaczniemy kupować meble i inne niezbędne elementy, warto znaleźć swoją grupę docelową, do której kierujemy ofertę. To bowiem zdeterminuje również wybór lokalizacji, w której kupimy nieruchomość. Wcześniej jednak trzeba się zastanowić komu chcemy wynajmować mieszkanie.

Znaczenie dobrej fotografii i odświeżenie wnętrza

Kolejnym krokiem po zakupie mieszkania będzie jego aranżacja lub remont,  zależności od tego, czy kupiliśmy mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego. Pamiętajmy, że liczy się pierwsze wrażenie dlatego jeśli zadbamy o to, by było przytulne, wygodne i funkcjonalne. Pierwszy styk z naszym mieszkaniem potencjalni klienci będą mieć  przeglądając ogłoszenie, które wystawimy na potrzeby pozyskania najemców. Wykonanie dobrej jakości zdjęć jest kluczowe, aby wzbudzić ich zainteresowanie. Zadbajmy więc o odpowiednie oświetlenie, nieskazitelną czystość oraz korzystne kadry.

Atuty mieszkania

Zamieszczając ogłoszenie o wynajem naszego mieszkania warto podkreślić w nim wszystkie elementy, które dla potencjalnego najemcy mogą okazać się atrakcyjnymi Należą do nich: świetna lokalizacja, balkon, rozkładowy układ mieszkania, wyposażenie AGD (zmywarka, piekarnik, mikrofalówka, pralka)

Wspomniana już lokalizacja ma natomiast strategiczne znaczenie, ponieważ wszystko inne można zmodyfikować. Większą popularnością cieszą się mieszkania blisko centrum, dobrze skomunikowane, w pobliżu sklepów, kawiarni, klubów fitness. Jeśli chcemy wynajmować nasze mieszkanie rodzinom z dziećmi, niewątpliwą jego zaletą będzie bliskość szkoły, przedszkola i bezpiecznego placu zabaw.

Nawet jeśli początkowo będziemy musieli zainwestować więcej pieniędzy w przygotowanie mieszkania pod wynajem, to jest to koszt, który szybko nam się zwróci, a im szybciej znajdą się chętni na jego wynajęcie, tym szybciej będzie ono na siebie zarabiało.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z serwisem Gdzietakasa.pl

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz