Zdrowie i uroda

Jak dopasować biżuterię w zależności od kształtu figury?

biżuteria
Napisany przez dawkawiedzy

Nie od dziś wiadomo, że w zależności od tego jaki rodzaj figury posiadamy, taką odzież powinniśmy do niej dobierać. Osoby wysokie i szczupłe mają szerokie pole do popisu, natomiast osoby przy kości powinny unikać pewnych elementów garderoby, gdyż tak naprawdę mogą one niekorzystnie wpłynąć na ich wizerunek i optycznie go pogorszyć.

Jakie elementy garderoby nie powinny być stosowane przez wszystkie kobiety?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na wzorach. Osoby szczupłe i wysokie powinny unikać stosowania podłużnych prążków, ponieważ optycznie jeszcze bardziej je wydłużają. Osoby przy kości, powinny natomiast unikać poprzecznych prążków, ponieważ sprawiają wrażenie poszerzenia.

Kolejnym elementem garderoby, który nie powinien być stosowany przez wszystkich są legginsy. Z reguły powinny nosić je osoby szczupłe, gdyż bardzo mocno uwydatniają one kształty, co w przypadku osób otyłych nie sprawdza się najlepiej.

Szorty i mini spódniczki to również ten rodzaj odzieży, który dedykowany jest przede wszystkim osobom szczupłym.

Jak dopasować biżuterię w zależności od kształtu figury?

Dokładnie tak samo jak odzież, tak i biżuteria powinna być dobierana do sylwetki osoby, która będzie ją nosić. Wbrew pozorom źle dobrana biżuteria również może przyczynić się do optycznego powiększenia lub pomniejszenia pewnych części ciała, co ostatecznie może prezentować się niezbyt dobrze.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że duże korale powinny być noszone przez szczupłe osoby. Jeżeli osoba otyła założy ten element biżuterii wówczas może on ją optycznie powiększyć, czego oczywiście lepiej unikać. Jeżeli jednak marzy o tym, aby te korale włożyć, to lepiej aby wybrała ona te z małymi koralikami.

Taka sama zasada dotyczy również i kolczyków. Długie kolczyki powinny być noszone przez osoby o długiej i szczupłej szyi. W przypadku osób posiadających krótką szyję, która pokryta jest dodatkowo tkanką tłuszczową, założenie tego rodzaju kolczyków może przyczynić się jedynie do jej optycznego skrócenia, co nie będzie wyglądać zbyt ładnie. Osoby z tego typu szyją powinny raczej skłaniać się ku drobnym kolczykom, które nie będą wystawały poza małżowinę uszną. Taka sama zasada dotyczy kolczyków w postaci kół. Powinny od nich zdecydowanie stronić osoby, których typ figury to jabłko.

Pamiętać należy o tym, że pewne elementy zarówno garderoby, jak i biżuterii nie pasują do każdego typu figury. W związku z tym faktem, jeżeli zależy nam na tym, aby dobrze się prezentować powinnyśmy zapoznać się ze wskazówkami, jakie dodatki nie sprawdzą się dobrze w przypadku naszej figury, a które będą miały na nią wręcz zbawienny wpływ. Miejmy na względzie, że zarówno osoby otyłe, jak i te bardzo szczupłe nie będą dobrze prezentować się w niektórych rodzajach biżuterii czy w pewnych wzorach i fasonach ubrań. Dlatego też warto sprawdzić czego unikać przy typie figury jaki posiadamy, aby zawsze wyglądać ładnie i czuć się komfortowo w wybranej przez nas stylizacji oraz z dodatkami w postaci odpowiedniej biżuterii.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz