Dom i wnętrze

Duża sypialnia – jak wykorzystać przestrzeń?

duża sypialnia
Napisany przez dawkawiedzy

Sypialnia to pomieszczenie, w którym powinna panować przyjemna atmosfera. W przytulnej sypialni można odpocząć, wyspać się i odzyskać energię. Stworzenie wystroju do dużej sypialni może być dosyć skomplikowanym zadaniem, ponieważ w bardzo przestronnych pomieszczeniach trudno jest stworzyć wrażenie przytulności. W jaki sposób można to osiągnąć? Przede wszystkim przez wybór odpowiednich mebli i kolorów.

Duże łóżko

Duża sypialnia spokojnie zmieści łóżko o pokaźnych rozmiarach, dlatego można zainwestować w wygodny mebel, który zapewni mnóstwo miejsca do odpoczynku. Przyda się również sterta kolorowych poduszek. Interesującym rozwiązaniem są łóżka z baldachimem w tradycyjnym lub nowoczesnym wydaniu. Takie meble nadają wnętrzu oryginalny charakter i tworzą ciekawą atmosferę.

Ciepłe kolory

W większych pomieszczeniach można pozwolić sobie na pomalowanie ścian na ciemniejsze kolory. W przypadku sypialni sprawdzają się przede wszystkim ciepłe barwy takiej jak brązy i beże. Nie można jednak przesadzać z ciemnymi odcieniami, ponieważ sypialnia zmieni się w nieprzyjemne, ponure miejsce.

Na ściany w dużej sypialni można także wybrać wzorzyste tapety. W przypadku większego pomieszczenia nie trzeba się obawiać, że będą one sprawiały przytłaczające wrażenie lub pomniejszą optycznie wnętrze. Oczywiście nie należy także przesadzać – zbyt dużo wzorów, zwłaszcza w jaskrawych kolorach, będzie rozpraszać i utrudniać zasypianie.

Dodatki

Duża sypialnia pomieści wiele mebli, dodatków i dekoracji, na przykład półki na książki, czy szafki. Warto jednak pamiętać, żeby mimo wszystko ograniczyć ich ilość i skupić się na rzeczach, które są naprawdę potrzebne. Jeśli w pomieszczeniu znajdzie się za dużo różnych elementów będzie ono sprawiało wrażenie zagraconego i nieuporządkowanego, a to również nie sprzyja odpoczynkowi.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz