Dom i wnętrze

Jak się schłodzić w upalny dzień

jak się schłodzić w upalny dzień
Napisany przez dawkawiedzy

Latem bardzo często mamy w Polsce wysokie temperatury, które można nazwać wręcz upałami. I chociaż mnóstwo osób uwielbia słońce i ciepło, upał na dłuższą metę jest bardzo męczący, a nawet niezdrowy. Jeżeli jednak pozna się kilka tajemnych sposobów na to, jak się schłodzić w upalny dzień, będzie trochę łatwiej przetrwać ten czas.

Zakładaj przewiewne ubrania

Na początek trochę prewencji czyli działań, dzięki którym przynajmniej trochę można zapobiegać przegrzaniu organizmu. Ważne jest bowiem to, jakie ubrania zakłada się w upalne dni. Nie zawsze bowiem możliwe jest odsłonienie całego ciała, aby się trochę schłodzić. Warto pamiętać zatem o tym, by w upalne dni zakładać na siebie rzeczy przewiewne, które są wykonane z naturalnych tkanin takich jak bawełna oraz len.

Pij dużo wody

Latem trzeba pić sporo płynów. Trzeba jednak uważać na to, aby nie były one zbyt zimna, bo szybko można nabawić się anginy. Najlepiej orzeźwiać się chłodną wodą, z dodatkiem cytryny oraz mięty. Taka woda smakowa gasi bardzo dobrze pragnienia oraz przynosi orzeźwienie.

Bierz często prysznic

Jeżeli tylko jest taka okazja, latem warto brać prysznic nawet kilka razy. Nie musi być to zimny prysznic, woda może mieć letnią temperaturę. Wystarczy wejść na dwie czy trzy minuty pod jej strumień, aby ochłodzić się oraz odświeżyć w upalny dzień. Jeżeli tak częste branie prysznica nie jest możliwe, warto zanurzyć sobie nogi w misce z chłodną wodą.

Jedz wychładzające potrawy

Latem, kiedy jest bardzo upalnie, lepiej zrezygnować z rozgrzewających dań, szczególnie takich, które są przyprawione rozgrzewającym cynamonem, imbirem albo kardamonem. Lepiej skusić się na
dania warzywnee i owocowe, które wychładzają organizm, oraz są lekkostrawne.

Pamiętaj o lodach

Najlepszy wakacyjny deser czyli lody, można jeść na okrągło, bo to właśnie one pomagają schłodzić się w bardzo upalne dni. Można też przygotować sobie domowy sorbety, które są mniej kaloryczne od lodów na bazie śmietany, doskonale gaszą pragnienie oraz przyjemnie chłodzą..

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz