Hobby i podróże

Jak zorganizować podróż do Meksyku?

wycieczka do meksyku
Napisany przez dawkawiedzy

Rajskie plaże, kolonialne kamienice i piramidy Majów. Pyszna kuchnia, kolorowa kultura i przyjaźni mieszkańcy. Na co zwrócić uwagę jadąc do Meksyku? Zapraszamy do lektury!

 

Jak i kiedy jechać do Meksyku


Do Meksyku najlepiej jechać między październikiem a kwietniem, kiedy opady deszczu są najmniejsze.

 

Planując zakup biletów warto zwrócić uwagę na przesiadki, ponieważ jeśli np. przekroczymy terytorium USA, powinniśmy mieć wizę, co generuje dodatkowe i niemałe koszty. Średni czas bezpośredniego lotu z Warszawy do Meksyku to ok. 13 godzin.

Aby legalnie przebywać w Meksyku potrzebny jest nam paszport ważny minimum 6 miesięcy od przylotu. Wizę potrzebujemy tylko wtedy, jeśli planujemy wyprawę dłuższą niż 180 dni.


O czym pamiętać

 

Jeśli zamierzamy przedzierać się przez dżunglę (zwłaszcza w okresie deszczowym), wówczas warto zaszczepić się na cholerę. W zwykłych okolicznościach starczą standardowe szczepienia na tężec, błonicę i żółtaczkę.


Unikajmy picia lokalnej wody i drinków z lodem.


Warto zabrać ze sobą: krem z dużym filtrem (na miejscu kosztują one horrendalne kwoty), apteczny preparat na owady, kartę bankowa VISA (jest częściej akceptowana niż MasterCard), a także przynajmniej jedną przejściówkę i mały przedłużacz.

Ile kosztuje wycieczka do Meksyku


Przelicznik złotówki do peso to 1 do 0,25.
Poniżej przedstawiamy ceny w Meksyku dla kilku podstawowych wydatków nie do uniknięcia:

– hotele: 350-650 peso za 2 osobowy pokój z łazienką i klimatyzacją (na popularnej Riwiera Maya: powyżej 1000 peso).

– śniadania w małych restauracjach: 50-60 peso

– obiady i kolacje: 120-200 peso.
– atrakcje i bilety wstępów (np. Xcaret, Cenoty, Muso, nurkowanie, piramidy, Celestun z Flamingami, Isla Mujeres): 500 peso

– pływanie z delfinami – 100 peso

– transport (8-osobowy bus na tydzień): 250 peso

– bilety lotnicze: 3000 – 4000 zł


W podróż do Meksyku warto zabrać ze sobą dolary. Pieniądze wymieniajmy w kantorach lub bankach i nigdy nie korzystajmy z propozycji wymiany u osób prywatnych – niezależnie od tego, jak bardzo korzystny kurs zostanie nam zaproponowany. Na lotnisku pieniądze wymieniajmy w dalszej części, bliżej wyjścia.

Warto także rozważyć wypłaty w lokalnych bankomatach. Aby to się nam opłacało, jeszcze przed wyjazdem sprawdźmy ofertę naszego banku i poprośmy o bezprowizyjne wypłaty na całym świecie. Bankomaty w Meksyku nazywają się Cajero Automatico, a popularne i bezpieczne firmy to Santander, Banamex i HSBC.A może w tym roku zamiast na kolejne spożywcze zakupy i święta wielkanocne pieniądze wydać na podróż marzeń na słoneczny Jukatan… Brzmi kusząco?O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz