Dom i wnętrze

Jakie akcesoria należy wybrać do szkoły?

piórnik dla dziewczynki
Napisany przez dawkawiedzy

Zdecydowana większość rodziców zdaje sobie sprawę, że przygotowanie dziecka, a zwłaszcza dziewczynki do nowego roku szkolnego jest zarówno stresujące, jak i problematyczne. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba artykułów, dlatego rodzice mogą mieć problem z wyborem najlepszych produktów dla swojego dziecka. Jak powinna wyglądać zatem kompletna lista zakupów?

Od czego rodzic powinien zacząć?

Nie wszyscy rodzice mają świadomość, że na liście zakupów szkolnych należy umieścić kilka kategorii. Oczywiści do najważniejszych należy koniecznie zaliczyć przybory szkolne oraz książki. Nie można jednak zapomnieć, że dziewczynkom przydadzą się również buty na zmianę, z kolei licealistki powinny zostać wyposażone w bardzo dobrej jakości kalkulator.

Rodzice powinni zatem już na samym początku poważni się zastanowić, jakie potrzeby mają dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pełna wyprawka szkolna nie może być bowiem zapełniona produktami, z których dziecko nigdy nie będzie miało potrzeby korzystać. Warto również wiedzieć, że lista zakupów powinna być systematycznie modyfikowana. Świetnym pomysłem będzie zatem zachęcenie dziecka, aby wzięło czynny udział w jej opracowywaniu. Dziecko najlepiej będzie wiedziało z jakich produktów będzie korzystało przez rok szkolny.

Akcesoria i przybory szkolne

Jest to zdecydowanie najdroższa i najbardziej drobiazgowa kategoria. Należy w niej uwzględnić takie produkty, jaki długopisy, piórnik dla dziewczynki, kredki, blok techniczny, plan lekcji podkładkę pod na biurko czy plecak. Należy mieć świadomość, że w ciągu zaledwie kilku lat przybory szkolne bardzo się zmieniły dlatego rodzice mogą nie mieć świadomości o istnieniu niektórych z nich.

Rodzice bardzo często nie mają również pojęcia, jakie artykuły będą najbardziej przydatne, a które są tylko i wyłącznie ładnie prezentującymi się przedmiotami. Rekomendowane jest ograniczenie tej kategorii do absolutnego minimum. Nie ma bowiem potrzeby decydowania się na bardzo duża liczbę długopisów czy przyborów artystycznych. Nie ma również żadnych powodów do paniki w przypadku, gdy nie zostanie znaleziony jeden lub dwa produkty.

Książki i zeszyty

Warto wiedzieć, że wszystkie książki które są potrzebne do realizacji programu z poszczególnych przedmiotów dostępne są w placówkach szkolnych. Nie można jednak zapominać, że dodatkowa literatura z danego przedmiotu może zarówno poszerzyć wiedzę, jak i zainteresowania dziecka. Trzeba pamiętać, że szkolna wyprawka to nie jest tylko zbiór akcesoriów, które będą konieczne w trakcie lekcji. Warto zadbać również o produkty, które zachęca dziecko do nauki. Na szczególną uwagę rodzica powinny zasługiwać zatem wszystkie książki edukacyjne, które są dostosowane do wieku danego dziecka.

Ponadto różnego rodzaju skoroszyty, notatniki, zeszyty czy arkusze będą potrzebne bez względu na to czy dziecko chodzi do pierwszej klasy szkoły podstawowej czy pierwszej klasy liceum. Warto zwrócić szczególną uwagę na wypełnianie kartek. Mniejsze dzieci nie poradzą sobie bowiem z pisaniem w zeszycie w mniejszą kratkę.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz