Hobby i podróże

Weekend w Kazimierzu Dolnym

kazimierz dolny
Napisany przez dawkawiedzy

Kazimierz Dolny uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Z całą pewnością na to określenie zasłużył sobie także, dzięki bajecznemu ułożeniu wzdłuż Wisły. Taka lokalizacja przyciąga oczywiście wszystkich tych, którzy marzą o tym, aby trochę odpocząć i zregenerować siły przed kolejnym, pracującym weekendem. To właśnie dlatego Kazimierz Dolny jest idealnym miastem na weekendowy wypad. Zwłaszcza, że stosunkowo blisko do niego, zarówno z Warszawy, jak i z Lublina.

Co zwiedzić w Kazimierzu Dolnym?

Odwiedzając Kazimierz Dolny, z całą pewnością trzeba odwiedzić zamek, który znajduje się na lekkim wzniesieniu i otoczony jest zielenią. Bardzo często to właśnie zamek jest miejscem, które najbardziej przyciąga do siebie turystów.

W niedalekim sąsiedztwie zamku znajduje się także baszta, o której z pewnością nie można zapomnieć.

Spędzając czas w Kazimierzu Dolnym, z całą pewnością należy także, wybrać się na spacer wąskimi, ale bardzo urokliwymi uliczkami w starszej części miasta. To właśnie spacerując przypadkowymi uliczkami, można spotkać na swej drodze wiele interesujących miejsc oraz zabytków, które wymagają chwili uwagi. Mowa na przykład o słynnej białej kamienicy, czy też o dzwonnicy, łaźni bądź zabytkowej kamienicy gdańskiej.


Jakie noclegi w Kazimierzu Dolnym są godne polecenia?

Wszystko zależne jest od osobistych preferencji oraz wymagań. Zdecydowanie warto jest jednak wybrać jeden z licznych pensjonatów, które znajdują się, zarówno w centralnej części miasta, jak i na jego obrzeżach. Zależnie od lokalizacji, noc w pensjonacie kosztuje pomiędzy 80 a 300 złotych. Wszystko zależne jest oczywiście od terminu oraz standardu.

Zdecydowanie tańszą opcją będzie spędzenie nocy w hostelowym pokoju. Oferty w hostelach w Kazimierzu Dolnym zaczynają się już od 30 złotych za osobę, za noc.

Gdzie można znaleźć informacje o noclegach?

Z całą pewnością przydatna będzie specjalna strona internetowa, która w całości poświęcona jest jedynie Kazimierzowi Dolnemu. Za jej pośrednictwem znaleźć można nie tylko najlepsze hotele, ale także pensjonaty oraz hostele. Dzięki tak szerokiemu zakresowi, każdy podróżujący, będzie w stanie, aby samemu określić potrzebne mu warunki i znaleźć dokładnie to, czego szuka.

Osoby, które planują pozostać w mieście nieco dłużej, powinny poważnie zastanowić się nad wynajęciem prywatnego mieszkania bądź też domu. Często takie oferty są o wiele korzystniejsze, a dzięki temu, można przez tydzień lub dwa, mieszkać na normalnym poziomie i przy okazji spędzić udany wyjazd.


O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz