Posiadanie własnego mieszkania lub domu to marzenie wielu osób. Wysokie ceny nieruchomości w Rzeszowie i innych polskich miastach sprawiają, że realizacja tego celu jest dziś możliwa tylko w jeden sposób – za pomocą kredytu hipotecznego. Jako że jest to wysokie, wieloletnie zobowiązanie finansowe, decyzja o jego wyborze i zaciągnięciu powinna być starannie przemyślana oraz podjęta po konsultacji ze specjalistą. Jest nim doradca finansowy w Rzeszowie, z którego usług zdecydowanie warto skorzystać. Dlaczego?

 

Kim jest doradca finansowy? Ile kosztuje jego wsparcie?

Doradca finansowy w Rzeszowie to niezależny specjalista, który wspiera swoich klientów w wyborze i zakupie najkorzystniejszych dla nich produktów finansowych. Mieszkańcy stolicy województwa podkarpackiego najczęściej zwracają się do niego z prośbą o pomoc w wyborze najkorzystniejszego kredytu hipotecznego oraz wsparcie w procesie jego uzyskania. W dzisiejszych czasach otrzymanie dofinansowania banku na zakup mieszkania stało się nie lada wyzwaniem – utrudniają je rosnące stopy procentowe, wysokie ceny nieruchomości, a także coraz bardziej rygorystyczne procedury przyznawania kredytów, które banki stosują w trosce o swoje interesy.

W związku z tymi problemami, uzyskanie korzystnego kredytu hipotecznego na własną rękę stało się zdecydowanie trudniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Jeśli jednak marzymy o własnym domu lub mieszkaniu, nie warto się poddawać, tylko sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, które pomogą nam w realizacji tego celu. Jednym z nich są właśnie usługi specjalisty – doradca finansowy w Rzeszowie pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy mamy szansę na kredyt, w jakiej maksymalnej wysokości go uzyskamy, a także co musimy zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na pozytywną decyzję kredytową. Z jego usług warto skorzystać z jeszcze jednego powodu – klient nie ponosi w związku z tym żadnych kosztów.

Dlaczego warto umówić się z ekspertem finansowym?

Ekspert finansowy działa wyłącznie w interesie swojego klienta. Jego zadaniem jest dokładne zapoznanie się z sytuacją życiową, zawodową i materialną osoby ubiegającej się o kredyt, poznanie jej oczekiwań i dopasowanie takiego produktu finansowego, który będzie dla niej najkorzystniejszy w długoterminowej perspektywie. Jest to o tyle istotne, że kredyt hipoteczny zaciągamy na 20-30 lat.

Doradca finansowy w Rzeszowie przeprowadza wstępną analizę zdolności kredytowej, dzięki czemu klient od razu wie, na zakup jakiej nieruchomości może sobie pozwolić. Weryfikuje także BIK, a w razie stwierdzenia nieprawidłowości, które mogłyby skutkować odmową udzielenia kredytu, instruuje klienta, w jaki sposób może poprawić swoją sytuację w oczach banku.

Na tym obowiązki eksperta jeszcze się nie kończą! Jego klienci mogą bowiem liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie wnioskowania o kredyt mieszkaniowy – doradca finansowy wskazuje komplet dokumentów, jakich wymagają poszczególne banki, wypełnia w imieniu klienta wniosek kredytowy oraz składa go do wybranych wcześniej banków. Czuwa nad jego weryfikacją oraz na bieżąco informuje klienta o postępach. Wreszcie, kiedy wydana przez bank decyzja jest pozytywna, dokładnie analizuje umowę kredytową oraz towarzyszy klientowi podczas jej podpisywania.

Partnerem artykułu jest portal Sprawdzony doradca finansowy Rzeszów.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz