Zdrowie i uroda

Krem nawilżający, czyli parasol ochronny przez 24h na dobę

krem nawillżający
Napisany przez dawkawiedzy

Krem nawilżający do twarzy to niezbędny i niezastąpiony kosmetyk w pielęgnacji każdej cery, bowiem nawilżania wymaga nie tylko cera sucha, ale także tłusta. Odpowiednio nawilżona skóra nie tylko wygląda znacznie lepiej, ale i potrafi skutecznie opierać się objawom nieuchronnego procesu starzenia się. Sprawdź, jaki krem nawilżający zapewni odpowiednie nawilżenie Twojej skórze przez całą dobę.

Krem nawilżający – jak wybierać?

Choć krem nawilżający powinien być stosowany nawet przez nastolatki, to jeśli skończyłaś 20 lat, nawilżanie twarzy jest już obowiązkiem. Niestety, skóra każdego dnia traci wilgoć, a jej przesuszanie upośledza naturalne procesy w niej zachodzące. Spada produkcja kolagenu i elastyny, co prowadzi do przyspieszenia procesów starzenia się skóry, czego widocznym efektem jest pojawianie się pierwszych zmarszczek, a potem utrata jędrności skóry i początki procesu jej wiotczenia.

Wybierając odpowiedni kosmetyk, najpierw oceń swoją skórę. Dobry krem nawilżający do twarzy dla cery suchej i przesuszonej powinien być zbudowany na bazie lipidów lub kwasu hialuronowego, bo w tej sytuacji niezbędne jest intensywne nawilżanie. Jeśli masz cerę tłustą, warto sięgnąć po krem nawilżający, który działa normalizująco na produkcję sebum oraz nieco zmatowi skórę. W każdym jednak przypadku warto zwrócić uwagę na konsystencję kosmetyku, która powinna być nieco lżejsza latem i nieco tłustsza jesienią i zimą.

Jak działa krem nawilżający do twarzy?

Wbrew powszechnej opinii krem nawilżający nie dostarcza wilgoci z zewnątrz. Kosmetyki nawilżające wspomagają naturalne zdolności skóry do zatrzymywania wody w jej strukturach. Skóra ma naturalną warstwę, która chroni ją przed utratą wody, a jest nią płaszcz hydrolipidowy. I choć jest on niewidoczny gołym okiem, to pokrywa szczelnie naskórek, chroniąc skórę przed utratą wilgoci. Niestety każda kąpiel, każde mycie twarzy czy rąk z udziałem mydła lub żeli myjących uszkadza lub wręcz niszczy tę ochronną warstwę, a skóra musi ją szybko odbudowywać. Dobry krem nawilżający aktywizuje proces odbudowy ochronnego płaszcza hydrolipidowego, wspomagając w ten sposób skórę w procesie zatrzymywania wody. Dzięki temu w skórze utrzymuje się odpowiedni poziom wilgoci, bez przeszkód produkowany jest kolagen i elastyna, a w efekcie skóra wygląda promiennie i młodo.

Jakich składników szukać w kremach nawilżających?

Jednym z najbardziej wartościowych składników jest kwas hialuronowy. To substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka i w dużej mierze to ona jest odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy potrafi bowiem wiązać, a więc zatrzymywać cząsteczki wody. Ponieważ wraz z wiekiem w organizmie człowieka jest go coraz mniej, należy dostarczać go skórze z zewnątrz. Krem nawilżający z kwasem hialuronowym to bardzo dobry wybór. Oprócz tego w kremach warto szukać także kolagenu, skwalenu, silikonów oraz olejków pochodzenia roślinnego.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz