Technologie

5 gadżetów idealnych na wakacje

gadżety
Napisany przez dawkawiedzy

Wakacje to czas, który kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. Niektórzy spędzają go na wczasach, zarówno tych aktywnych, jak i zupełnie biernych, inni pozostają w swoich domach, skupiając się na swoich ulubionych rozrywkach, które mają pod ręką. Dziś podpowiemy, jakie fadżety mogą okazać się przydatne podczas wakacji, aby ten okres stał się jeszcze bardziej przyjemny. 

 Słuchawki

 Muzyka koi, dodaje energii, nastraja pozytywnie. Słuchamy jej wtedy, gdy chcemy wprawić się w doskonały nastrój. Trudno więc wyobrazić sobie wakacyjny wypoczynek bez ulubionej muzyki, a gadżetem, który sprawi, że jej słuchanie stanie się jeszcze przyjemniejsze, będą nowoczesne słuchawki bezprzewodowe. Te świetnie sprawdzą się zarówno podczas aktywności sportowych, na przykład biegania czy jazdy na rowerze, jak również w czasie relaksu we własnym ogródku, jeśli nie chcemy muzyką zaburzać ciszy innym. Dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe kupimy w cenie ok. 200zł.

 Głośniki 

Kolejnym gadżetem muzycznym, który z pewnością przyda się podczas wakacji, a zwłaszcza w czasie różnego rodzaju imprez i wypadów z przyjaciółmi, jest głośnik bezprzewodowy. Taki głośnik charakteryzuje się doskonałą jakością dźwięku. Za pomocą bluetooth można go połączyć z komputerem lub telefonem i bezpośrednio z tych urządzeń sterować muzyką. Głośnik jest mały, poręczny, zmieści się do torby, plecaka czy nawet kieszeni, więc możemy go wszędzie zabierać ze sobą. Ceny głośników bezprzewodowych wahają się od 150 do nawet 500zł i więcej, w zależności od tego, jakie oczekiwania mamy wobec sprzętu. 

 Hulajnoga elektryczna

Ten gadżet z pewnością spodoba się każdemu, kto lubi spędzać wakacje w miejskim stylu. Hulajnoga elektryczna to świetny sposób na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce. W dużych miastach ścieżki rowerowe są bardzo dobrze rozwinięte, więc bez problemu znajdziemy trasy, którymi będziemy mogli podążać naszą napędzaną prądem hulajnogą. Taki pojazd pozwala rozwinąć prędkość do ok. 25 km/h. Można ją również wygodnie złozyć i umieścić w bagażniku samochodu lub wejść z nią do autobusu bądź pociągu, bowiem nawet w formie rozłożonej nie zajmuje dużo miejsca. Warto pamiętać o tym, aby na hulajnodze elektrycznej poruszać się w kasku, który uchroni nas przed negatywnymi konsekwencjami upadku bądź zderzenia. Ceny hulajnóg elektrycznych zaczynają się od ok. 1.000zł wzwyż.

Kamera GoPro

 Jeśli luibimy spędzać wakacje aktywnie, kamera GoPro będzie dla nas świetnym uzupełnieniem. Pozwala ona zapisać obraz w ruchu dynamicznym, uzyskując świetną jakość nawet podczas kręcenia filmiku poruszając się z dużą prędkością czy na nierównym, wyboistym terenie. Taki gadżet z pewnością spodoba się miłośnikom ekstremalnych sportów, którzy chcieliby upamiętnić swoje wyczyny i przeżyć je jeszcze raz, tym razem w roli widza. Zakup kamery GoPro to koszt rzędu 1000-1500zł. 

 Dron

Świetnej zabawy podczas wakacji dostarczy nam dron. Jeśli mamy w planach zwiedzanie, może nam on towarzyszyć podczas wycieczek, rejestrując z lotu ptaka krajobraz, dzięki czemu możemy stworzyć wyjątkową pamiątkę z naszych wakacyjnych wypraw. Kręcenie filmików z takiej perspektywy pozwoli nam zobaczyć dużo więcej niż jesteśmy w stanie ujrzeć z naszego położenia, więc z pewnością będzie przydatny podczas wypraw na łonie natury czy też zwiedzania ciekawych obiektów, o ile ich właściciele wyrażą zgodę na filmowanie z lotu ptaka. Średniej klasy drona kupimy już w cenie 500-1000zł, jednak jeśli zależy nam na lepszej jakości obrazu i lepszej stabilizacji, musimy zainwestować w sprzęt przynajmniej 1.500-2000zł.

Zakup takich gadżetów na wakacje może być sporym wydatkiem i w wielu przypadkach pomocna może okazać się pożyczka od rodziny czy nawet z zewnętrznego źródła. Jednak wydatek na tego rodzaju akcesoria z pewnością poprawi jakość naszego wypoczynku i sprawi, że nawet spędzając wakacje w mieście będziemy czerpali z nich mnóstwo satysfakcji.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz