Dom i wnętrze

Odkurzanie bezprzewodowe – nowe możliwości

Napisany przez dawkawiedzy

Rynek nowoczesnych technologii dynamicznie się rozwija, a producenci sprzętów do domu prześcigają się w wymyślaniu rozwiązań, które spełnią oczekiwania swoich klientów. Dziś przyjrzymy się odkurzaczom bezprzewodowym, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne.

 

Odkurzanie bezprzewodowe – wygoda na co dzień

 

Odkurzanie to czynność, która nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza, jeśli wiąże się ze sprzątaniem dużych powierzchni, co zwyczajnie okazuje się zadaniem bardzo czasochłonnym. Stworzenie odkurzacza bezprzewodowego jest więc rozwiązaniem, którego głównym celem ma być ułatwienie odkurzania poprzez eliminację problemu częstego przepinania kabla zasilającego do gniazdek. Dlatego powstał odkurzacz, który posiada wbudowany akumulator bez konieczności podłączania go do zasilania podczas sprzątania. Zintegrowana z urządzeniem bateria pozwala na około godzinę odkurzania, więc z powodzeniem możemy posprzątać średniej wielkości mieszkanie lub dom. 

 

Rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

 

Dostępne na rynku odkurzacze możemy nabyć w dwóch podstawowych wersjach. Pierwsza to odkurzacz ręczny, pionowy, który wyglądem przypomina klasyczny odkurzacz. Jest on jednak od niego dużo mniejszy, a co za tym idzie, bardziej poręczny, dzięki czemu sprzątanie okazuje się dużo łatwiejsze. Posiada również wbudowany zbiornik na śmieci, który należy regularnie opróżniać, jednak nie musimy inwestować w jednorazowe worki, tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznego urządzenia. Odkurzacz ręczny doskonale sprawdzi się podczas precyzyjnego odkurzania, możemy nim bowiem posprzątać nawet trudno dostępne miejsca w naszym mieszkaniu. Stanowi więc on doskonałą alternatywę dla tradycyjnego sprzętu i z pewnością docenią go osoby, które na co dzień często korzystają z klasycznego odkurzacza na kablu.

 

Drugą wersją odkurzacza bezprzewodowego jest robot sprzątający, który jest obecnie prawdziwym hitem, jeśli chodzi o automatyzację domowych czynności. Robot ten jest niezależnym urządzeniem, które jest w stanie samodzielnie odkurzać powierzchnie bez interakcji z człowiekiem. W praktyce oznacza to, że po uruchomieniu robota wykonuje on czynność odkurzania na wskazanym przez nas obszarze. Robot sprzątający jest przy tym tak przemyślany, aby docierać do każdego, dostępnego dla niego zakamarka. Większość dostępnych na rynku modeli robotów może być połączona z aplikacją na telefon, dzięki czemu możemy wygodnie zarządzać pracą robota w sposób całkowicie zdalny. Robota możemy uruchomić przebywając poza domem lub zaprogramować go na sprzątanie o konkretnej porze, na przykład tuż przed naszym powrotem do domu. Niektóre modele, jak na przykład zrobotyzowany odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi w wersji pro posiada również funkcję mapowania, a więc może zarówno odkurzać, jak i myć podłogę. 

 

Odkurzacze bezprzewodowe to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób, które często odkurzają. Sprawdzą się więc w domach, gdzie są małe dzieci, zwierzęta futerkowe czy alergicy. Odkurzacz pionowy będzie świetną pomocą do precyzyjnego odkurzania, natomiast robot sprzątający może być uzupełnieniem codziennego dbania o czystość w naszych czterech ścianach.

 

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz