Dom i wnętrze

Pierwsza zabawka w życiu – wybór, który należy przemyśleć

prezent dla niemowlaka
Napisany przez dawkawiedzy

Dla niemowlaka najważniejsza jest mama, tata, ich ciepło, poczucie bezpieczeństwa, a zaraz po tym jedzenie i spanie. Niemowlę to niezbyt wymagający człowieczek, ale gdy stoimy przed wyborem prezentu – nie jest to takie proste. Mimo wszystko narodziny dziecka są momentem, w którym znajomi i rodzina pragną obsypać go podarunkami i oczywiście pragną by były one jak najbardziej pożyteczne oraz by dziecko czerpało z nich wiele radości. Producenci zabawek prześcigają się w pomysłach na najlepsze gadżety dla najmłodszych. Zawsze można postawić też na zabawkę, z której maluszek będzie mógł skorzystać po kilku tygodniach. 

Czym interesuje się niemowlę?

Zabawki dla miesięcznego dzidziusia mogłyby praktycznie nie istnieć. Jedyną zabawą, jaka mogłaby go zainteresować to wodzenie wzrokiem za jakimś przedmiotem, szczególnie jeśli charakteryzuje się on intensywnym kolorem. Bardzo dobrym pierwszym prezentem jest grająca karuzela, ponieważ dziecko zainteresuje się nią już w drugim miesiącu życia, a będzie się nią cieszyło przez kolejnych kilka miesięcy. Zacznie od przyglądania się jej i śledzenia za nią wzrokiem, później zacznie dostrzegać i rozróżniać dźwięki, a na końcu będzie próbowało złapać przedmioty na niej zamocowane, by spróbować włożyć je do buzi. Taka karuzela daje naprawdę wiele uciechy dla maluszka.

Bezpieczeństwo i rozwój są najważniejsze

Maty edukacyjne są ostatnio niesamowicie popularne. W dzisiejszych czasach jest to chyba niezbędny element dla każdego malucha. Dlaczego ta nienajtańsza zabawka zyskała aż taką popularność? Przede wszystkim dlatego, że promuje ona zdrowy kręgosłup. Proste podłoże sprawia, że niemowlę leży zupełnie naturalnie, bez wymuszania jakiejkolwiek pozycji. Dodatkowo maty edukacyjne dla niemowląt skłaniają do zabawy na brzuszku, co stymuluje mięśnie tułowia, a co za tym idzie, wzmacnia kręgosłup. Mata do zabawy jest również wygodna dla rodziców i wysoce komfortowa dla dziecka. Zapewnia wygodne, miękkie i czyste miejsce do zabawy, które można spokojnie przenosić, a nawet zabierać na zewnątrz. Maty edukacyjne niosą o wiele więcej korzyści, na przykład rozwijanie motoryki małej i dużej, pobudzanie zmysłów i ćwiczenie koordynacji wzrokowej.

Wybór jest ogromny

Pluszowe misie, grzechotki, miękkie książeczki dostosowane do najmłodszych – pomysłów na pierwszy prezent dla dziecka jest całkiem sporo. Również cenowo są to zupełnie zróżnicowane zabawki, każdy z pewnością znajdzie coś w jego przedziale cenowym. Najważniejsze w takim prezencie jest jego bezpieczeństwo. Warto kupować zabawki z atestami, i zwracać uwagę na wiek dzieci dla których są przeznaczone. Coś co pozornie może wydawać się bezpieczne dla niemowlaka może wcale nie być dostosowane do jego potrzeb.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz