Zdrowie i uroda

Policosanol – właściwości prozdrowotne

policosanol
Napisany przez dawkawiedzy

Policosanol jest naturalną mieszanką alkoholi tłuszczowych, słodkich ziemniaków oraz wosku pszczelego. Dzięki swoim właściwościom zyskuje coraz to więcej zwolenników.

Obniża cholesterol

Najbardziej znaną właściwością policosanolu jest to, że wpływa on na obniżenie się złego cholesterolu we krwi. Ważne jest to, że nie tylko leczy w momencie, kiedy będzie go już zbyt dużo we krwi, ale oprócz tego zapobiega jego występowaniu. Ponadto wspomaga on również układ krążenia i zapobiega zachorowaniom na miażdżycę. Warto pamiętać o tym, że jest to naturalny suplement, którego stosowanie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, o ile jest ono oparte o wskazania odpowiedniego lekarza.

Polecamy policosanol na problemy z cholesterolem.Wspiera układ trawienny

Ważne jest również to, że ten suplement diety wspiera również funkcjonowanie układu trawiennego. Ponadto jest on polecany osobom, które są na diecie. Wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, dodaje energii, a także usprawnia pracę metabolizmu człowieka. Jeżeli pracuje on odpowiednio, to nie tylko możliwe jest zrzucenie w szybszym czasie zbędnych kilogramów, ale na dodatek prościej jest utrzymać osiągniętą w wyniku różnego rodzaju diet wagę. Oczywiście niezwykle ważne jest regularne zażywanie tego środka, ponieważ tylko wtedy działa on prawidłowo na organizm.

Zastosowanie

Suplement diety jest dostępny w formie albo płynnej, albo w kapsułkach. W zależności od problemów i masy ciała, powinno się skonsultować przyjmowaną dawkę z odpowiednim lekarzem. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że lek ten nie jest polecany każdemu. Wywołuje on skutki uboczne przez co, nie każdy może go zażywać. Zmniejsza on krzepliwość krwi, dlatego też osoby, które przyjmują leki rozrządzające krew nie powinny go stosować. Może to niestety ale wpłynąć negatywnie na organizm. Jest on dostępny bez recepty, jednak lepiej jest skonsultować jego stosowanie z lekarzem rodzinnym. Zawiera on substancje, na niektóre osoby mogące wpłynąć negatywnie. Ponadto nie powinny go zażywać kobiety w ciąży i karmiące piersią.O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

1 komentarz

Zostaw komentarz