Hobby i podróże

Prezent pod choinkę dla początkującego fotografa

Napisany przez dawkawiedzy

Konkretne hobby oraz zamiłowanie do czegoś to spora podpowiedź dotycząca wyboru upominku z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W końcu najłatwiej podarować coś, co tematycznie będzie związane z hobby. Taki prezent nie będzie nietrafiony, a wręcz odwrotnie, z pewnością wywoła szeroki uśmiech zadowolenia na twarzy obdarowanej osoby. Co zatem podarować osobie, zajmującej się hobbystycznie fotografią? Jaki prezent dla fotografa amatora sprawdzi się najlepiej? Poniżej kilka podpowiedzi, zawierających również informacje dotyczące przedziałów cenowych.

Ekonomiczny prezent dla fotografa amatora

Kiedy budżet na świąteczne prezenty jest mocno ograniczony, albo gdy przejęło się zasadę, że prezenty mają być tylko symboliczne, wciąż można znaleźć coś naprawdę pięknego i tematycznie związane z fotografią.

Fajnym i niesztampowym prezentem będzie na przykład kubek obiektyw. Taki kubek w kształcie obiektywu, wypełniony aromatyczną kawą lub herbatą, umili fotografowi godziny spędzane przed komputerem. W końcu jednym z elementów pracy fotografa jest obróbka zdjęć w programach graficznych, której wcześniej czy później każdy musi się nauczyć.

Niskobudżetowy prezent to również książka o fotografii. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z robieniem zdjęć, warto wybrać poradnik dotyczący na przykład kadrowania, tworzenia pięknych kompozycji, albo pracy ze światłem. Fotografia od strony technicznej wymaga specjalistycznej literatury lub specjalistycznej wiedzy przekazanej przez kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo. Cóż jeszcze można podarować, kiedy budżet na prezenty jest ograniczony? Ciekawym pomysłem może być ładny pasek do aparatu, albo ubranko, dzięki któremu aparat zawieszony na szyi będzie jeszcze bardziej bezpieczny.

Prezent dla fotografa amatora z wyższej półki

Jeżeli budżet na świąteczny prezent jest większy, albo wręcz bardzo duży, kupić można naprawdę wiele świetnych rzeczy. Nie da się ukryć, że w przypadku fotografii, by wznieść się na wyższy poziom ze sprzętem i akcesoriami, zwyczajnie potrzebne są pieniądze. Dlatego też każdy początkujący fotograf na pewno ucieszy się na przykład z nowego obiektywu. Można zdecydować się na przykład na obiektyw do wykonywania portretów, jeżeli obdarowana osoba chce specjalizować się w takiej fotografii lub wybrać obiektyw szerokokątny do zdjęć krajobrazu. Nowy obiekty w to czasami wydatek nawet kilku tysięcy złotych, lub jeszcze więcej.

Trochę tańszym, ale wciąż bardzo przydatnym prezentem będzie też statyw. Warto kupić profesjonalny statyw, który można złożyć do rozmiarów kompaktowych i zabrać ze sobą wszędzie, ze względu na jego niską wagę. Dobry statyw to możliwość wykonywania wielu nowych ujęć. Na koniec jeszcze jeden niebanalny pomysł. Z takiego upominku ucieszy się na pewno każdy, kto w fotografii porusza się trochę po omacku, potrzebuje porady i technicznej wiedzy. Na pewno przydadzą mu się warsztaty fotograficzne, prowadzone przez kogoś, kto od dawna zajmuje się fotografią i różnymi jej wydaniami, na przykład fotografią studyjną, ślubną albo rodzinną.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz