Kuchnia

Bite a Donut, czyli za co kochamy pączki z dziurką

Napisany przez dawkawiedzy

Wrocław, jak każde inne duże miasto w Polsce, oferuje wiele miejsc, w których można zjeść pączki. Wśród nich wyróżnia się jedno – Bite a Donut. Do tej pory bowiem pączki z charakterystyczną dziurką można było we Wrocławiu dostać tylko w marketach, gdzie nie zachwycały smakiem czy różnorodnością. Bite a Donut pokazuje jednak nową odsłonę tych słodkości w zróżnicowanych smakach, z ciekawymi dodatkami, a do tego w przystępnej cenie.

Czym są donuty?

Donuty to rodzaj pączków w innym kształcie. Choć są okrągłe jak te tradycyjne, w środku mają dziurkę. W klasycznej wersji nie były wypełniane nadzieniem, a jedynie pokrywane na zewnątrz rozmaitymi polewami, lukrem czy cukrem pudrem. Kojarzą się przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi, ale tak naprawdę pochodzą z duńskiej kuchni. Swoją popularność zyskały jednak dopiero po przywiezieniu ich do USA.

Pyszne donuty w domowym wydaniu

Tym, co odróżnia Bite a Donut od innych paczkarni jest jednak nie tylko kształt pączków, ale także sposób ich przygotowywania. Pyszne donuty wykonywane są bowiem na oczach gości tak, by mogli być pewni, że serwowane są im świeże, własnoręcznie przygotowane pączki. Przy produkcji używane są też składniki wysokiej jakości takie jak mąka z tradycyjnego lokalnego młyna, czy świeże masło, co sprawia, że są to niewątpliwie najlepsze donuty we Wrocławiu!

Naturalny smak

W Bite a Donut priorytetem jest smak, dlatego nie ma tu mowy o polepszaczach czy przyspieszaniu procesu wyrastania ciasta. Dzięki temu donuty są delikatne i zachowują pełnię smaku. Również lukry, kremy i polewy wykonywane są w lokalu od podstaw przy wykorzystaniu świeżych produktów wysokiej jakości czy pysznej belgijskiej czekolady.

Smaki dla każdego

Pączki we Wrocławiu z charakterystyczną dziurką dostępne są na ulicy św. Mikołaja, zaledwie kilka minut od rynku. Można zamówić je w wielu różnych wydaniach, dlatego każdy z pewnością znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.

Oprócz tych tradycyjnych pokrytych kolorowym lukrem czy czekoladą albo posypanych cukrem pudrem Bite a Donut oferuje też smaki dla prawdziwych miłośników słodkości.

Najbardziej charakterystycznym donutem jest niewątpliwie ten z cynamonowym cukrem, ale nie brak także pączków wypełnionych kremami takimi jak mascarpone z malinami. W ofercie Bite a Donut znajdzie się także prawdziwa uczta dla spragnionego słodyczy podniebienia, czyli donuty z Oreo, Kinder, Daim czy Michałkami. Osoby lubiące bardziej nietypowe smaki powinny sięgnąć natomiast po donuty z polewami z marakują, hibiskusem albo cytryną.

Adres:
Bite a Donut

Św. Mikołaja 43/1
50-128 Wrocław

Zachęcamy do polubienia Bite a Donut na Facebooku: https://www.facebook.com/biteadonut

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz