Dom i wnętrze

Ubezpieczenie sprzętu AGD i RTV w domu

Napisany przez dawkawiedzy

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój technologii, nie dziwi fakt, że coraz więcej firm ubezpieczających oferuje możliwość ubezpieczenia artykułów gospodarstwa domowego, a także sprzętu RTV. To nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa domu, ale i komfortu właścicieli, dla których sprzęty są niezwykle istotne.

 

Zalety ubezpieczenia AGD i elektroniki użytkowej

To, co jest bardzo dogodne, to fakt, że jedno ubezpieczenie umożliwia ochronę kilku, a nawet kilkunastu sprzętów, które znajdują się w domu. Dzięki temu nie trzeba osobno płacić za ochronę telewizora, a osobno za ubezpieczenie lodówki. Wiele firm ubezpieczeniowych nie wymaga także numerów seryjnych sprzętów, co oznacza, że można je swobodne wymieniać na nowe. To, co dla wielu będzie dogodne to także możliwość wykupienia takiego ubezpieczenia nie tylko w punkcie obsługi klienta, ale i przez Internet.
Dłuższa ochrona niskim kosztem

Kolejnym atutem tego typu ubezpieczenia jest możliwość dłuższej ochrony sprzętu. Już nie musimy się martwić gdy okres objęty gwarancją minie po dwóch latach – ubezpieczenie wydłuży go nawet do 7 lat od momentu zakupu. Co ciekawe, podstawowy miesięczny koszt takiego ubezpieczenia zaczyna się już od kilkunastu złotych, zatem nie jest zbyt wygórowany, a korzyści jakie daje są ogromne. Oczywiście, jak deklaruje wielu ubezpieczycieli, z takiego ubezpieczenia można zrezygnować w każdym momencie.

 

Co ubezpieczymy?

Lista sprzętów, które obejmie ochroną nasze ubezpieczenie jest dość długa. Wśród elektroniki użytkowej znajdziemy sprzęty związane z rozrywką i czasem wolnym: telewizory, odtwarzacze wideo oraz DVD, a także całe zestawy kina domowego. Z sprzętów łazienkowych ubezpieczymy pralki, suszarki i pralko suszarki, a ze sprzętów kuchennych chłodziarki, zamrażarki, zmywarki, piekarniki. To, co także będzie objęte ubezpieczeniem to komputery stacjonarne, grzejniki i klimatyzatory.
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz