Hobby i podróże

Weekendowy wyjazd do Pragi

praga
Napisany przez dawkawiedzy

Położenie Polski sprzyja wielu ciekawym wypadom w miejsca, w których można świetnie spędzić czas. Naszymi sąsiadami są Niemcy i Czesi, a obydwa te kraje oferują mnóstwo atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Więcej osób wybiera jednak z racji dużo niższych cen do Czech i jest to w zupełności uzasadnione. Jednym z piękniejszych miast tego kraju, jak i całej Europy jest Praga. Miasto to każdego sezonu przeżywa prawdziwe oblężenie turystów i podobnie jak nasz Kraków są ich na ulicach setki tysięcy. Kraków i Pragę łączy także bardzo podobne budownictwo i obydwa miasta wyglądają zarówno na zdjęciach, jak i na żywo na bardzo podobne.

Piękno Pragi

Weekend w Pradze to niedaleki i tani wyjazd, który zapamięta z całą pewnością osoba w każdym wieku. Niezależnie od tego ile mamy lat będzie nam się tam podobać. Są po prostu na mapie takie miasta, które mają to coś i ten klimat jest wyczuwalne w powietrzu, gdy tylko zajedziemy do Pragi. Wiele osób skusi się z pewnością na przeprawę przez rzekę, którą oferują miejscowi i nie kosztuje ona zbyt wiele pieniędzy. Na specjalnych statkach, a raczej barce można posłuchać dobrej muzyki i napić się słynnego czeskiego piwa. Praga oferuje nam sporo wielbionego przez Polaków trunku, więc osoby lubiące napić się piwa w sezonie będą z całą pewnością zadowolone.

Przez Pragę przepływa rzeka Wełtawa i jest to najdłuższa rzeka płynącą przez ten mały i piękny kraj. Atrakcje Pragi to przede wszystkim piękny rynek i centrum miasta, gdzie na każdym kroku czają się na nas różnego rodzaju knajpy i gra muzyka. Tutaj również poczujemy się jak w Krakowie, gdyż zarówno Praga jak i Kraków są bardzo popularne wśród Anglików i Amerykanów. Jeśli mieszkamy w południowej części Polski, to do stolicy Czech warto wybrać się jednym z autobusów, czy też pociągami, które zostały w końcu uruchomione. Transportem zajmuje się między innymi jednak z czeskich firm, której udało się uzyskać licencję.

Do Pragi nie poleca się jechać własnym samochodem szczególnie w sezonie letnim, w którym to na ulicach tego pięknego miasta jest mnóstwo ludzi. Nie wszystkie tańsze hotele posiadają bowiem własne parkingi i możemy mieć często problem ze znalezieniem miejsca na nasz samochód. Jak już zostało wyżej napisane osoby z południa Polski mają bardzo łatwy i ułatwiony dojazd za pomocą wszelakiej komunikacji. Osoby z innych regionów, z których nie jeżdżą ani busy ani pociąg, mogą zawsze wynająć busa, który również nie wyniesie zbyt dużo pieniędzy.

Koszty wyjazdu

Koszt wyjazdu do Pragi jest w stosunku do walorów miasta bardzo niski i każdy mieszkaniec Polski powinien odwiedzić czeską stolicę chociaż jeden raz. Na duży plus trzeba również odnotować fakt, że zarówno Czesi jak i Polacy doskonale rozumieją swoje języki i można się dogadać nie mówiąc po angielsku. Jest to szczególnie ważne dla starszych osób, które nie mówią w obcym języku, a chciały by skorzystać z restauracji i innych ciekawych możliwości, które oferuje Praga. Stolica Czech to świetne miejsce na weekendowy wyjazd.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz