Płatność kartą kredytową za granicą budzi często obawy, czy w ten sposób nie narażamy się na dodatkowe koszty. Wiele osób boi się niekorzystnego przewalutowania środków, jak i poniesienia szeregu opłat.

Jak płacić kartą za granicą? Stosując się do określonych zasad, możemy uniknąć nieprzewidzianych kosztów i cieszyć się z dostępu do dodatkowych środków przy wyjazdach zagranicznych lub zakupach dokonywanych w zagranicznych sklepach.

Karta kredytowa za granicą – co warto wiedzieć o opłatach?

Jak działa karta kredytowa za granicą? Musimy wiedzieć o tym, że korzystanie z niej wiąże się z określonymi opłatami. Nie możemy ich uniknąć, choć możliwe jest ich obniżenie przez wybór odpowiedniej karty. Pierwszą z opłat, z którą musimy się liczyć, jeśli chcemy płacić kartą za granicą, jest opłata za przewalutowanie środków. W zależności od banku może ona wynosić nawet 5 i więcej procent transakcji, choć niektóre z nich oferują korzystniejsze warunki. Druga z opłat za płatność walutową to prowizja. Często wynosi ona kilka jednostek określonej waluty. Dla waluty euro może to być zatem 2-3 euro. Dokonując płatności za granicą, musimy się zatem zastanowić dwa razy, czy będzie to dla nas opłacalne. Co niezwykle istotne, taka prowizja może być także pobrana przy wypłacie gotówki kartą kredytową w zagranicznym bankomacie. Jest ona określona procentowo i najczęściej wynosi kilka procent kwoty wypłacanych środków, w zależności od banku. Szczególnie w tym przypadku powinniśmy zachować czujność. Oprócz naszego banku taką prowizję nalicza bowiem często operator bankomatu zlokalizowanego za granicą. To dlatego warto pomyśleć zawczasu i zabrać ze sobą w podróż nieco gotówki, by możliwe było dokonanie opłat wszędzie tam, gdzie nie możemy korzystać z płatności w formie bezgotówkowej (a takie miejsca jeszcze się zdarzają). Sumując te wszystkie opłaty, może się okazać, że przy dużej liczbie transakcji poniesiemy wysokie koszty dodatkowe. To dlatego warto dokładnie sprawdzić oferty poszczególnych banków, by wybrać taką, która nie będzie dla nas stanowiła dużego obciążenia przy płatnościach zagranicznych.

Którą kartę kredytową warto wybrać do płatności za granicą?

Aby sprawić, że płacenie kartą za granicą nie będzie kosztowne, powinniśmy skorzystać z porównywarek kart kredytowych online. Znajdziemy na nich szczegółowe informacje o ofercie kart kredytowych w różnych bankach, zgromadzone w jednym miejscu. Jeśli chodzi o tego typu karty, doskonałą ofertę dla amatorów zagranicznych wojaży ma Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Przykładem korzystnych cenowo za granicą kart kredytowych jest VISA TurboKarta. To dlatego cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Karta kredytowa VISA TurboKarta, która jest oferowana przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, pozwala na dokonywanie płatności na całym świecie, niezależnie od tego, czy korzystamy z niej na miejscu, czy też zdecydowaliśmy się na zakupy online w zagranicznym sklepie. Ta karta wyróżnia się niską opłatą za przeliczenie waluty, w porównaniu z podobnymi transakcjami realizowanymi w kantorze walutowym na terytorium Polski, jeszcze przed wyjazdem. Przy transakcji realizowanej w najpopularniejszej walucie euro jest to zaledwie 1,26% wartości transakcji, a w innej walucie – 2,52% wartości transakcji. Co niezwykle ważne, korzystając z karty kredytowej VISA TurboKarta, nie poniesiemy kosztów transakcji bezgotówkowej za granicą. Musimy jedynie mieć na uwadze prowizję za wypłatę gotówki z bankomatu za granicą. Wynosi ona w tym przypadku 6%, a minimalnie – 10 złotych. VISA TurboKarta to zatem doskonały przykład tego, że nie musimy rezygnować z dokonywania rozliczeń za pomocą karty kredytowej przy wyjazdach zagranicznych, szczególnie w przypadku wyjazdów do krajów europejskich, w których posługujemy się na co dzień walutą euro.

Źródła:

https://rankomat.pl/turystyka/jak-placic-za-granica-aby-uniknac-dodatkowych-oplat-analiza

https://www.totalmoney.pl/artykuly/jak-placic-karta-za-granica-sprawdz-jak-korzystnie-korzystac-z-karty-za-granica

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz