Hobby i podróże

Wybieramy prezent pod choinkę dla 5 -10 latka

zabawki
Napisany przez dawkawiedzy

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, można by więc wstrzymać się jeszcze z zakupem prezentów, prawda?  Aby jednak uniknąć gorączkowych poszukiwań idealnych podarunków czy stresować się ryzykiem nie dotarcia przesyłki na czas, przygotowaliśmy dla Was pomysły na prezent dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które już teraz możecie zamówić przez internet.

Jaki prezent dla dziecka pod choinkę

Wybór prezentu gwiazdkowego dla dziecka od 5 do 10 lat to nie lada wyzwanie. Maluch ma już swoje upodobania i pierwsze zainteresowania, więc aby wprawić go w zachwyt, warto zastanowić się, co może mu sprawić prawdziwą radość. Z kolei starszak w wieku 10 lat lat nie zadowoli się każdą zabawką, gdyż zapewne wieloma z nich miał już okazję się bawić. Decydując się na zakup danej zabawki należy kierować się zaleceniami producenta, który wskazuje, dla jakiej grupy wiekowej dedykowany jest dany produkt – jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. 

Poniżej przygotowaliśmy dla Was pomysły na prezent dla dziecka pod choinkę w zależności od jego upodobań. Wskazane produkty można zamówić przez internet za pomocą linków umieszczonych przy opisach.

Dla małego naukowca

Jeśli maluch wykazuje zainteresowanie nauką, świetnie sprawdzą się zabawki w formie eksperymentów, które polecane są dzieciom od 5 lat wzwyż.

Oto kilka propozycji:

 

To doskonała zabawa dla dzieci połączona z edukacją. Zestaw umożliwia przeprowadzanie eksperymentów z chemii i fizyki, dzieki którym dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również uczą!

Zabawka dla dzieci 10+

Link do produktu -> Szalona Chemia, Dzika Fizyka

 

 

 

Ten zestaw to świetna zabawa dla maluchów, dzięki którym nauczzą się one magicznych sztuczek. Takimi umiejętnościami zaskoczą swoich rówieśników oraz rodzinę i będą mogły poczuć się jak magicy z prawdziwego zdarzenia.

Zabawka dla dzieci 8+

 

Link do produktu ->  Magia!

 

 

 

Zestaw Sekrety Elektroniki to świetna zabawa dla dzieci, które inresuje zgłębianie wiedzy z zakresu działania urzadzeń elektronicznych. Dzięki temu maluch pozna, jak działa silnik oraz jak powstaje światło, a także dowie się podstaw elektrotechniki.

Zabawka dla dzeci 6+

Link do produktu-> Sekrety elektroniki – samochód i łódka

 

 

 

 

Ten zestaw będzie idealnym prezentem dla dzieci, które interesują się dinozaurami oraz archeologią.  To świetna zabawa i zarazem nauka w jednym. Dzieci będą zachwycone możliwością połączenia z aplikacją mobilną, dzięki której poszerzą swoją wiedzę.

Zabawka dla dzieci 8+

Link do produktu -> Dinosaur TriceRatops DNA – Wykopaliska

 

 

 

Dla artysty

Jeśli Twoje dziecko wykazuje zainteresowania zabawami plastycznymi lub posiada tego rodzaju umiejętności, zdecydowanie trafionym prezentem będą zabawki kreatywne, dzięki którym będzie ono mogło dać upust swojej duszy artystycznej. Nasze propozycje to:

 

Idealna alternatywa dla tradycyjnego piasku, dzięki któremu można budować wspaniałe figury i budowle. Piasek Kinetic Sand Build można łatwo formować, nie skleja się ani nie kruszy, dzięki czemu dzieci bawią się zachowując czystość.

Zabawka dla dzieci 5+

Link do produktu -> Piasek kinetyczny

 

 

 

 

To świetna plastyczna zabawa umożliwiająca dzieciom tworzenie odlewów sów, ktore świecą w nocy! Dzieci mogą stworzyć swoje własne magnesy na lodówkę czy broszki.

Zabawka dla dzieci 5+

 

 

 

 

Świetny prezent dla małego miłośnika Star Wars, który uwielbia zabawy plastyczne. W zestawie znajdują się kolorowe naklejki i inne ozdoby umożliwiające tworzenie ciekawych obrazków z ulubionymi bohaterami filmu. Zestaw doskonale rozwija zdolności plastyczne dziecka.

Zabawka dla dzieci 5+

Link do produktu ->  Zestaw kreatywny Star Wars

 

 

 

 

Zestaw artysyczny dla dziewczynek, które są prawdziwymi fankami Monster High.  Zabawka umożliwia tworzenie upiornej, pełnej grozy biżuterii i dodatków rodem z filmu!  Będzie to doskonała lekcja dla przyszłych stylistek!

Zabawka dla dzieci 7+

 

Link do produktu ->  Studio biżuterii Monster High

 

Dla małego majsterkowicza

Chłopiec lub dziewczynka, którzy lubią zabawy manualne i logiczne wpadną w zachwyt, gdy dostaną w prezencie gwiazdkowym zestaw małego majsterkowicza. W zależności od indywidualnych zainteresowań może to być: 

Laboratorium Mechaniki to idealny prezent dla dzieci, które pragną poznać zasady mechaniki. Zestaw daje możliwość przeprowadzania eksperymentów z silnikami, dźwigniami i przekładniami. Dzieci świetnie się bawią i jednocześnie uczą. Zestaw jest kompatybilny z aplikacją mobilną.

Zabawka dla dzieci 8+

Link do produktu -> Laboratorium Mechaniki

 

 

 

Zestaw małego mechanika zawiera narzędzia wykonane z plastiku, którymi maluch może się bezpiecznie bawić, naśladując pracę w prawdziwym warsztacie.

Zabawka dla dzieci 3+

Link do produktu -> –Zestaw Warsztat z akcesoriami

 

 

 

Drewniany parking umożliwia świetną zabawę pojazdami. Zestaw zawiera stację benzynową, windę, a także lotnisko dla helikopterów. To doskonała zabawa dla najmłodszych.

Zabawka dla dzieci 3+

Link do produktu -> Drewniany Parking – Garaż

 

 

 

 

 

Dla miłośników planszówek 

Dzieci uwielbiają planszówki –  to w końcu świetna okazja do spędzenia czasu wspólnie z rodzeństwem czy rówieśnikami. Gry planszowe uczą gry zespołowej, logicznego myślenia, sprytu i cierpliwości. Polecane przez nasz planszówki to:

 

Gra planszowa Słówka to świetna rozrywka. Maluchy ćwiczą koncentrację oraz umiejętności językowe, a przy tym uczą się gry zespołowej.

Zabawka dla dzieci 5+

 Link do produktu ->  Gra edukacyjna Słówka

 

 

 

Doskonała gra do nauki liczenia, planowania oraz kalkulowania ryzyka. Zawiera 4 różne plansze i umożliwia zabawę zepołową.

Zabawka dla dzieci 7+

Link do produktu ->  Gra Super Farmer

 

 

 

Absolutny hit wśród gier dla dzieci. To niesamowita gra towarzyska dla całej rodziny, która dostarcza sporej dawki emocji. Zestaw zawiera napędzanego bateriami karalucha.

Zabawka dla dzieci 5+

Link do produktu ->  La Cucaracha Karaluch z robotem Hexbug – Gra towarzyska

 

 

 

 

 

Świetna gra zespołowa dla miłośników Krainy Lodu i nie tylko. Emocjonująca i pełna wrażeń zabawa pozwala przenieść graczy do cudownej krainy.

Zabawa dla dzieci 5+

Link do produktu -> Gra planszowa Frozen Midi

 

 

 

 

Scrabble Junior to wersja popularnej gry dla dorosłych, tyle, że dla najmłodszych. Ćwiczy umiejętności językowe i pozwala zwięksszyć zakres słownictwa dziecka.

Zabawka dla dzieci 5+

Link do produktu -> Scrabble Junior

 

 

 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Ciebie inspiracją do zakupu idealnego prezentu gwiazdkowego dla dzieci w wieku 5 lat w zwyż.

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz