Zdrowie i uroda

Jak wyleczyć grzybicę ogólnoustrojową?

grzybica ogólnoustrojowa
Napisany przez dawkawiedzy

Grzybica ogólnoustrojowa zaliczana jest do jednej z najniebezpieczniejszych i najbardziej uciążliwych odmian grzybicy. Choroba ta daje bardzo wiele niecharakterystycznych objawów, dlatego też znacząco utrudnione jest jej szybkie rozpoznanie. Pamiętać należy o tym, że nieleczona grzybica ogólnoustrojowa może doprowadzić nawet do zagrożenia życiu, dlatego też w żadnym wypadku nie można jej lekceważyć.

 

Grzybica – przyczyny

Główną przyczyną grzybicy ogólnoustrojowej jest drożdżak Candida Albicans, czyli rodzaj grzyba, który tak naprawdę jest nieodłączną częścią flory bakteryjnej jelita grubego. Candida Albicans odżywia się niestrawionymi resztkami pokarmowymi i co najważniejsze wydala z naszego organizmu niebezpieczne toksyny. Najprościej rzecz mówiąc drożdżak Candida Albicans odpowiada za zwiększenie odporności naszego organizmu. Niestety jeżeli równowaga mikroflory jelitowej nie zostanie zachowana, to namnażające się drożdżaki stopniowo zaczną wydzielać szkodliwe produkty uboczne tzw. mykotoksyny.

 

Jak wyleczyć grzybicę ogólnoustrojową?

Gdy dojdzie do infekcji grzybiczej to podstawą leczenia jest zawsze specjalna dieta przeciwgrzybicza. W dzisiejszych czasach to właśnie odpowiednia dieta jest najskuteczniejszym i najszybszym sposobem na oczyszczenie organizmu z nadmiaru drożdżaków i bardzo niebezpiecznych toksyn.


Jak wygląda dieta przeciwgrzybicza?

Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności należy wyeliminować wszystkie produkty, które są pożywką dla grzybów i w mniejszym lub większym stopniu sprzyjają namnażaniu nowych bakterii. Dietę należy wzbogacić w pokarmy, które zawierają błonnik (kasza, płatki owsiane, warzywa, owoce, pieczywo żytnie). W jadłospisie nie może zabraknąć również świeżych ryb i mięsa. Unikać należy jedynie mięsa wieprzowego.

 

Co oprócz diety?

Oprócz diety można skorzystać także z dobrodziejstwa specjalnych ziół przeciwgrzybiczych i specjalnych probiotyków (zasuszonych szczepów bakterii). Warto sięgnąć także po olejek z oregano na grzybicę. Pamiętać należy o tym, że olej z oregano jest bardzo silny, dlatego też należy go rozcieńczyć, aby nie podrażnić skóry.O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz