Hobby i podróże

Zabawy dla dzieci w domu

zabawa w domu
Napisany przez dawkawiedzy

Deszczowa aura często nie sprzyja zabawom na dworze z powodu mrozu, obfitych opadów deszczu lub śniegu czy silnego wiatru. Wówczas naszym maluchom pozostaje zabawa w domu. Dzieci jednak szybko się nudzą i bawienie się wciąż tymi samymi zabawkami może być dla nich nużąca. Jak urozmacić im wolny czas i zorganizować ciekawe formy zabawy w domu? Sprawdźmy.

Poszukiwacze skarbów

Kto z nas nie zatracił się w marzeniach oglądając niezwykłe przygody Indiany Jonesa? Nasze dzieci z pewnością podejdą z ogromnym entuzjazmem do zabawy w poszukiwanie skarbów. A przecież nasze mieszkanie czy dom ma tyle zakamarków, że można by w nich ukryć setki skarbów! Na początek należy przygotować specjalną mapę skarbów oraz bazy, których zdobycie będzie kolejnym krokiem do skarbu. Zdobycie bazy może polegać na rozwiązaniu zagadki bądź wykonaniu jakiejść czynności (np. ułożeniu układanki). Poszczególne punkty na mapie mogą również zawierać pewne przedmioty, które będą niezbędne do odkrycia skarbu, na przykład kluczyk do kłódki czy pin do telefonu, który maluch odnajdzie na innej bazie (po odblokowaniu telefonu na ekranie może pokazać się zdjęcie lub zagadka prowadząca do kolejnego punktu). Finał zabawy będzie polegał na odnalazieniu ukrytego skarbu. Może to być nowa gra, klocki, pluszak czy kilka ulubionych smakołyków. Taka zabawa dostarczy dziecku nie tylko doskonałej frajdy, ale również wypełni sporo wolnego czasu.


Mały mistrz kuchni

Innym pomysłem na atrakcyjną zabawę dla dziecka może być gotowanie. Zaprośmy dziecko do wspólnego przygotowania obiadu. Zadaniem malucha będzie udekorowanie potraw według własnych upodobań. Możemy malca poprosić o to, aby dla każdego domownika wykonało osobną dekorację jego talerza. Dla dziecka będzie to świetna zabawa i jednocześnie nauka podstawowych czynności kulinarnych.

Prace plastyczne

Malowanie, wycinanie, wyklejanie to zajęcie, które zwykle jest mocno absorbujące dla dziecka. Aby nieco bardziej urozmaicić tę zabawę, możemy zaproponować dziecku, aby stworzyło własną opowieść lub komiks rysunkowy, nad którym może pracować nawet kilka dni z rzędu. Następnie gotowe dzieło zostanie przez malucha zaprezentowane wszystkim członkom rodziny, którzy z pewnością docenią jego talent twórczy gromkimi brawami czy nawet nagrodą! Tego rodzaju zabawa będzie wspaniałym doświadczeniem dla dziecka, które nie tylko uatrakcyjni wolny czas, ale również pobudzi kreatywność i wyboraźnię.

Zabawki, które bawią i uczą

Warto również zadbać o to, aby nasz maluch miał w swojej kolekcji zabawki edukacyjne, interaktywne, które będą nie tylko źródłem świetnej zabawy, ale również korzystnie wpłyną na jego rozwój. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju gry elektroniczne dla dzieci w każdym wieku, planszówki czy klocki.
Zabawa w domu nie musi być nudna, wystarczy odrobina rodzicielskiej wyobraźni, aby zapewnić dziecku doskonałą rozrywkę każdego dnia!


O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz