Zdrowie i uroda

Zapomnij o diecie i ciesz się zdrowiem i energią!

Napisany przez dawkawiedzy
Dążenie do idealnej figury to dla wielu osób cel życiowey. Próbując różnych sposobów osiągają lepsze lub gorsze rezultaty, często jednak, jeśli stosowane nierozważnie lub bez konsultacji ze specjalistą, wiążące się uszczerbkiem na zdrowiu. A tak naprawdę szczupła sylwetka jest w zasięgu ręki. Zamiast stosowania kolejnych drakońskich diet, zastosuj się do kilku sprawdzonych zasad.

1. Zjedz solidne śniadanie

Opuszczanie posiłków jest po prostu niemądre. Śniadanie uruchamia twoją przemianę materii, która po nocy jest jeszcze niemrawa. Z tego powodu powinien to być naprawdę najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, a nie coś, co wrzucasz na ruszt pomiędzy prysznicem, a przystankiem.

2. Jedz więcej… odpowiednich produktów

Życie nie powinno być nieustającym ćwiczeniem się w ascezie. Ma być przyjemne, satysfakcjonujące i z całą pewnością obfitować w jedzenie, odpowiednio zbilansowanych potraw. Należy ograniczyć spożycie tłuszczy nasyconych, w miejsce których warto wprowadzić nienasycone kwasy tłuszczowe, np. omega-3. Nie zapominaj o warzywach i owocach, które są niezbędnym elementem codziennej, zdrowej diety.3. Jedz posiłki, nie przekąski

Staraj się jeść 5 regularnych posiłków dziennie i nie podjadać dodatkowo pomiędzy nimi. Pamiętaj, że jogurt, czy owoc zjedzony w trakcie dnia, to też posiłek.

4. Więcej gotuj

Przygotowując posiłki w domu, unikniesz pokusy jedzenia niezdrowych rzeczy “na mieście”.

5. Zwolnij i zacznij porządnie trawić to, co zjadłaś

Mogłoby się wydawać, że to dość prosty apel, ale pomyśl tylko, w jakim pędzie żyjesz. Łapiesz kęs i biegniesz dalej. Jedz tak wolno i nie opuszczaj posiłków! To coraz ważniejsze w społeczeństwie, w którym każdy zawsze, ale to zawsze jest gdzieś spóźniony. Tak jak Slow Food – międzynarodowy ruch występujący przeciwko żywności typu fast food i propagujący jedzenie jako źródło przyjemności – zyskał sobie miejsce w powszechnej świadomości, tak też powinno się w niej teraz zadomowić Slow Eating, czyli jedzenie w skupieniu i z rozkoszą.

 

6. Poświęć jedzeniu niepodzielną uwagę

Kiedy jesz, nie czytaj, nie oglądaj telewizji, nie pisz SMS-ów, nie prowadź ani nie żongluj. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy jesteś najedzony i kiedy skończyć jeść.

W Japonii jedzenie w marszu uchodzi za niegrzeczne, tymczasem na Zachodzie ulice zaludniają piesi, którzy pochłaniają drożdżówki, śpiesząc w jakimś niecierpiącym zwłoki celu. Zbyt wiele osób je automatycznie, w otępieniu. Jedna na pięć sięga po przekąskę, kiedy się nudzi, większość – dopóki trwa program w telewizji. Część z nich nie wie nawet, co ma na widelcu.

Jesteśmy tym , co jemy. Warto więc dokładnie przemyśleć codzienne menu i cieszyć się zdrowiem i energią.
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

1 komentarz

  • Witam panowie, jestem dojrzala, zadbana mezatka, jednak czegos w moim zwiazku brakuje, potrzebuje bliskosci, a tymczasem szarosc zycia mnie dobija. Jestem drobna brunetka, 54 kg wagi, podobno ladna. Szukam dyskretnej znajomosci. Nie moge dodac zdjecia w komentarzu, ale jak chcesz zobaczyc jak wygladam, to mam profil tutaj: is.gd/dojrzalaa

Zostaw komentarz