Hobby i podróże

Jak spędzić wymarzony weekend w Barcelonie?

Napisany przez dawkawiedzy

Hiszpania to kraj, który każdego roku odwiedzany jest przez olbrzymie rzesze turystów. Jedni zachwycają się po prostu południowym słońcem, podczas gdy inni pragną podziwiać architekturę i słynne muzea. Niezależnie jednak od preferencji trzeba przyznać, że w Hiszpanii każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Jednym z najchętniej odwiedzanych miast w kraju jest Barcelona. Jak spędzić przyjemny weekend w Barcelonie?

 

Barcelona w 3 dni – czy to da się zrobić?

Barcelona w 3 dni jest jak najbardziej możliwa. Wszystko zależy jednak od naszego podejścia. Przede wszystkim warto podkreślić, że Barcelona jest doskonałym miejscem na weekendowy wypoczynek. Oznacza to, że nie należy brać jej całkiem poważnie i próbować zaliczyć wszystkie najważniejsze atrakcje. Zamiast tego spróbujmy raczej skupić się na luźnych przechadzkach i chłonięciu atmosfery miasta.

 

Co zobaczyć w Barcelonie?

Barcelona pełna jest wyjątkowych miejsc. Znajdą się tu przestrzenie dla miłośników natury i wspaniałe zabytki dla fanów architektury. Jeśli chodzi o tę ostatnią, szczególnie nie można tu przegapić wspaniałych dzieł Antonio Gaudiego. Na czele wysuwa się tu oczywiście Sagrada Familia – katedra zaprojektowana przez słynnego architekta, która zachwyca swymi fantazyjnymi kształtami. Będzie to widowisko także dla osób, które nie są szczególnie zainteresowane historią architektury. Oprócz tego miasto obfituje również w zabytki gotyckie. Jednym za nich jest kościół Basilica de Santa Maria del Pi.
Jak spędzić czas?

Wybierając się do Barcelony, warto przygotować się na spacerowanie urokliwymi uliczkami o podziwianie piękna tego niesamowitego miasta. X pewnością warto również próbować wspaniałych dań kuchni hiszpańskiej, które serwowane są w każdej niemal restauracji. To doskonała okazja by poruszyć podniebienie.

 

Ile to będzie kosztować?

Koszty wyjazdu do Barcelony nie są szczególnie wysokie. Oprócz biletów lotniczych, wydamy pieniądze na nocleg, jedzenie oraz bilety wstępu, które są tu dość wysokie. Nawet jednak jeśli postanowimy zwiedzać sporo, koszty nie powinny przekroczyć kwoty 200 euro za osobę.
O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

1 komentarz

Zostaw komentarz