Zdrowie i uroda

Ziele damiana – działanie, zastosowanie, przeciwwskazania

ziele damiana własciwości
Napisany przez dawkawiedzy

Ziele damiana są to suszone liście i pędy tropikalnej rośliny. Zioło to posiada wszechstronne zastosowanie. Stąd też z czasem zyskuje coraz to więcej zwolenników.

 

Ziele Damiana – działanie i zastosowanie

Ziele damiana przede wszystkim wspiera układ wydalniczy człowieka. Działa moczopędnie i dezynfekująco na drogi moczowe. Stąd też jest polecany osobom, które często cierpią na wszelkiego rodzaju infekcje dotykające ten układ. Ponadto bardzo pozytywnie wpływa również na układ trawienny. Usuwa nagromadzone, szkodliwe toksyny, dzięki czemu odtruwa organizm człowieka.

Tym samym poprawia samopoczucie, a także dodaje energii. Ponadto dzięki swoim właściwościom pobudzającym zioło to jest często stosowane, jako afrodyzjak wzmacniający popęd seksualny. Pomaga również zmniejszyć objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Wtedy jednak konieczne jest regularne stosowanie. Ziele to używa się również w leczeniu bezpłodności. Ziele to jest również pomocne przy astmie, przewlekłym kaszlu, leczeniu chorób górnych dróg oddechowych. Działa również rozluźniająco i dlatego też jest polecane osobom cierpiącym na depresję.
 

Stosowanie

 

Ziele damiana najczęściej spotyka się w postaci suszu, z którego przyrządza się napar. Powinno się parzyć dwie łyżeczki listków na szklankę. Zalany wrzątkiem napar należy pozostawić na około dwie, trzy minuty przed spożyciem. Tak przygotowany napój powinno się pić dwa, albo trzy razy dziennie.

 

Przeciwwskazania

 

Napar jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jednak jego przedawkowanie może wpłynąć na przeczyszczenie i zaburzenia jelitowo – żołądkowe. Możliwe jest również wystąpienie działania niepożądanego przy łączeniu z lekami zawierającymi progesteron. Nie mogą również stosować zioła osoby stosujące leki na cukrzycę. Środek ten również obniża cukier w organizmie. Nie można również stosować ziela kobiety w ciąży i karmiące piersią. Może wpłynąć to negatywnie na zdrowie małego dziecka. Dlatego też stosowanie zioła należy skonsultować z odpowiednim lekarzem.


O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz