Hobby i podróże

5 pomysłów na udaną imprezę sylwestrową z przyjaciółmi

Napisany przez dawkawiedzy

Impreza sylwestrowa nie musi być tylko zwykłą nasiadówkę przy jedzeniu i piciu. Oczywiście to nadal może być domówka, ale zorganizowana tak, że będzie zwyczajnie więcej zabawy i uśmiechu. Poniżej 5 fajnych pomysłów na udaną imprezę sylwestrową z przyjaciółmi. Warto z nich skorzystać, bo w końcu Sylwester już za pasem.

Wyjazd w góry

Wyjazd w góry całą paczkę – czyż to nie brzmi świetnie? Na spontaniczny wyjazd w góry mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie właściciele domków w górach, jeżeli jednak nie ma się takiego w swoim posiadaniu, całą imprezę trzeba planować trochę szybciej. Będąc w górach można wybrać się na przykład na kulig, albo pójść na imprezę do karczmy. Śnieg i piękne krajobrazy z pewnością będą dodatkową atrakcją, których tak próżno szukać w mieście.

City break

City break to krótki wypad do jakiegoś pięknego europejskiego miasta, do którego zwykle latają tanie linie lotnicze. Destynacje popularne na city break to na przykład Praga, Londyn albo Rzym. Imprezę sylwestrową spędza się wtedy najczęściej pod chmurką, korzystając z tego, jakie atrakcje przygotowały władze lokalne dla swoich mieszkańców. Poza tym jest też czas na zwiedzanie oraz próbowanie pysznych lokalnych świątecznych pyszności.

Domówka z turniejem planszówek

Jeżeli jednak decydujemy się na zrobienie domówki, warto zagwarantować rozrywkę dającą prawdziwe emocje. Pomysł godny rekomendacji to wieczór z grami planszowymi, bo przy planszówkach nigdy nie brakuje w świetnej zabawy i odrobiny ekscytacji. Można wybrać jakiś klasyczny tytuł gry, albo sięgnąć po gorące nowości, których na półkach z grami nigdy nie brakuje.

Impreza przebierana

Kolejny fajny pomysł na Sylwestra to po prostu impreza przebierana. Każdy musi zatem stworzyć sobie przebraniu utrzymane w jakim stylu. Do tego dekoracje oraz muzyka również rodem z tych lat, a impreza tematyczna może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Kulturalny wieczór w kinie

Instytucje takie jak kino czy teatr również organizują swoje imprezy sylwestrowe. Dla miłośników kultury, którzy na co dzień mają mało czasu na wspólne wyjście na seans czy nowy spektakl, taka impreza może być zatem świetnym pomysłem. W gronie przyjaciół sylwester w kinie będzie na pewno niezapomniane przeżycia. Może nie będzie to noc przetańczona, ale rozwijających atrakcji nie braknie.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz