Zdrowie i uroda

7 ziół, które poprawiają pracę układu pokarmowego

zioła
Napisany przez dawkawiedzy

Ekologiczne zioła są bardzo skutecznym i naturalnym sposobem leczenia dolegliwości układu pokarmowego. Zaletą ich stosowania jest to, że spożywane w odpowiednich ilościach, nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Siemię lniane

Nasiona siemienia lnianego wytwarzają śluz o podobnym składzie mukopolisacharydów, jak śluz wytwarzany w przewodzie pokarmowym, który odpowiada za ochronę wewnętrzną warstwę przewodu pokarmowego. Napar z nich stosuje się w momencie, kiedy żołądek jest podrażniony.

Mięta

Mięta jest najpopularniejszych ziołem stosowanym na podrażnienia żołądka. Wspomaga ona trawienie i jest polecana do spożywania w trakcie zatrucia pokarmowego. Ponadto łagodzi nadmierne skurcze mięśni gładkich i pomaga przy problemach ze wzdęciami. Ważne jest, że takie zioła na trawienie nie wywołują skutków ubocznych.Rumianek

Innym znanym ziołem wpływającym dobrze na układ pokarmowy, jest rumianek. Zawarte w nim flawonoidy i pochodne kumaryny działają przeciwskurczowo i usuwają wzdęcia. Działa on również przeciwzapalnie, i antybakteryjnie dzięki czemu jest używany bardzo często w leczeniu nieżytów żołądka i jelit, łagodzeniu nietolerancji pokarmowej.

Jagoda

Jagody są niezastąpionym lekiem w walce z przewlekłą biegunką. Jagody można spożywać w formie owoców, albo robić z nich różne kompoty, soki,czy nawet konfitury. Ważne jest, aby nie brać ich za dużo, ponieważ mogą prowadzić do zaparć.

Dziurawiec

Dziurwawiec, dzięki zawartości dużej ilości flawonoidów działa rozkurczająco na przewód pokarmowy i tym samym likwiduje kolki i bóle żołądka. Oprócz tego stymuluje on drogi żółciowe i jest stosowany przy chorobach, którym towarzyszy zmniejszona produkcja żółci. Dziurawiec spożywa się w formie naparu z wysuszonych liści. W aptekach jest dostępny w formie tabletek albo herbatek.

Polecamy: ekologiczne zioła w Ekoplace24.pl

Jemioła

Jemioła przede wszystkim wzmacnia przemianę materii i jest stosowana przez osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Lawenda

Lawenda jest ziołem stosowanym przy problemach z trawieniem. Spożywa się ją w formie specjalnego naparu.O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz