Hobby i podróże

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Napisany przez dawkawiedzy

Organizując wycieczkę dla dziecka po Wrocławiu, musimy bardzo dobrze zastanowić się jak to wszystko poukładać. Dzieci są specyficznymi turystami i niełatwo je zadowolić. Należy zwrócić uwagę na wiele aspektów zarówno osobistych, czyli wiek i płeć dziecka oraz zainteresowania. Nie każde chce zwiedzać muzea czy wystawy. Często zabieramy dziecko tam, gdzie sami chcielibyśmy pójść, nie bacząc na to, że dziecko najzwyczajniej w świecie będzie się nudzić.

Wrocław, piękne i zabytkowe miasto, położone nad rzeką Odrą, z bardzo atrakcyjnie prezentującą się starówką i niewątpliwie posiadające to coś, klimat. W 2016 r. Wrocław został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury. Miasto to corocznie odwiedzają miliony turystów z całego świata. Sam rynek, który ma prawie 4 ha powierzchni jest jednym z największych dawnych placów targowych w kraju, otoczony kilkudziesięcioma kamienicami, z których najbardziej znane to: Kamienica pod Złotym Słońcem, Kamienica pod Gryfami czy Kamienica pod Siedmioma Elektorami. Przepiękne zdobienia budynków widać najlepiej podczas picia kawy w jednym z wielu restauracji i kawiarni, posiadających swoje tzw. ogródki letnie właśnie na płycie rynku.

Co lubią dzieci?

Ktoś zapyta, ale co zaproponować dzieciom? Muzea? Niekoniecznie. Wrocław oferuje wiele atrakcji naszym milusińskim. Na szczególną uwagę zasługują rzeźby krasnali, usytuowane w samym mieście, ale nie tylko. Stanowią dużą atrakcję i powiększająca się ich ilość powoduje, że rośnie rzesza małych poszukiwaczy tych skrzatów. Zdjęcie obok takiego krasnala to nie lada gratka dla małych turystów. Nie sposób nie wspomnieć o takich miejscach jak Hydropilis, czyli centrum wiedzy o wodzie i jej roli w naszym życiu.

Natura dzieciom

Zoo we Wrocławiu to atrakcja sama w sobie, której zalet nie trzeba opisywać, należy jednak wspomnieć o Afrykarium, które tam się znajduje. Jest to rodzaj oceanarium, poświęcone zwierzętom żyjącym w Afryce. Wzorowany na kopenhaskich XIX-wiecznych Ogrodach Tivoli. Ogród Staromiejski to przepiękny park z cudowną wzorowaną na francuskich karuzelą i dużym placem zabaw oraz teatrem lalek. Przepiękna, multimedialna fontanna znajdująca się obok Hali Stulecia przyciąga corocznie tłumy zachwycających się projekcjami turystów i nie tylko. Dzieci uwielbiają to miejsce. Nie można nie wspomnieć również. o Aquaparku.

Jak widać, jest co robić i gdzie pójść. Atrakcji jest więcej, wszystko zależy od tego czego oczekuje i co chce zobaczyć nasza pociecha. Po całym dniu wypełnionym zapewne po brzegi, warto zjeść coś słodkiego, a jeżeli już to tylko w Bite a Donut, to kultowa wręcz i przede wszystkim dobra kawiarnia we Wrocławiu, oferująca tradycyjnie wyrabiane donuty. Tego miejsca nie można przegapić.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

1 komentarz

Zostaw komentarz