Hobby i podróże

Atrakcje turystyczne Podkarpacia – sprawdź jakie miejsca warto zobaczyć

Napisany przez dawkawiedzy

Podkarpacie przez wiele osób jest określane jako miejsce magiczne – z jednej strony trochę wyludnione, z ciekawym, Bieszczadzkim Parkiem Narodowym, opuszczonymi cerkwiami, zamkami, a z drugiej z terenami, na których kiedyś istniały wioski, a których już nie ma na mapie. Z pewnością jest tutaj co robić, trzeba tylko odpowiednio zaplanować podróż i dokładnie przemyśleć plan zwiedzania.

Gdzie nocować?

Nocleg z pewnością będzie nam potrzebny – dobrą bazą wypadową do zwiedzania Podkarpacia będzie Rzeszów i jego okolice, ale i Krosno, Rymanów Zdrój czy też Iwonicz Zdrój. Oprócz tego, że można wybrać się do samego Parku Narodowego, można też zwiedzać te miasta, które są interesujące same w sobie. Decydując się raczej na chodzenie, zwiedzanie i spacerowanie, można wynająć nocleg w prywatnej kwaterze, których jest niemało. Osoby, które lubią odludne miejsca niejednokrotnie będą miały okazję wynająć pokój w chatce na szczycie góry lub też w innym miejscu, bezpośrednio na łonie natury. Z drugiej strony – blisko większych miast, a przede wszystkim blisko Rzeszowa znajdziemy hotele bardziej ekskluzywne, o wysokim standardzie, a nawet ośrodki z dodatkową bazą spa i wellness.

Co zwiedzać na Podkarpaciu?

Udając się do samego Rzeszowa – na pewno warto zwrócić uwagę na to miasto, gdyż będzie ono w stanie urzec nas samym swoim centrum, Muzeum Dobranocek czy też możliwością przejścia trasą podziemną pod rynkiem. W niedalekiej odległości od samego Rzeszowa znajduje się także Łańcut, wspaniały zamek, w którym można spędzić właściwie cały dzień podziwiając jego wnętrza, ogromny ogród, wozownie oraz inne obiekty w ramach całego kompleksu zamkowego. Obiekt ten naprawdę robi wrażenie.

Z pewnością warto udać się też do miejscowości uzdrowiskowych, takich jak Rymanów Zdrój czy też Iwonicz Zdrój. Tutaj sporą atrakcję stanowią same rozlewnie wód leczniczych, a w sanatoriach można spotkać wielu kuracjuszy, którzy przybyli tutaj dla polepszenia zdrowia.

Na uwagę zasługuje też Zamek w Krasiczynie, który znajduje się w bezpośredniej bliskości kolejnego, interesującego miasta jakim jest Przemyśl.

W końcu Podkarpacie to takie miejsce, w którym spacery nabierają zupełnie innego wymiaru. Utworzony stosunkowo niedawno, Magurski Park Narodowy jest miejscem malowniczym, gdzie znajdziemy wszystko, co urzeka krajobrazem – góry, bory i lasy oraz Wisłokę ze swoimi dopływami. Specyfika Podkarpacia jest taka, że warto zwiedzać je i odkrywać krok po kroku. W sporej części jest to teren tajemniczy, z ukrytymi w lasach ruinami cerkwi i pozostałościami po dawnym życiu ludzi, których już tutaj nie ma ze względu na wysiedlenia całych wiosek.

Z tego też względu, podróżowanie po Podkarpaciu najlepiej udaje się samochodem, kiedy faktycznie zyskujemy niezależność co do tego, gdzie i kiedy chcemy się udać. Dlatego też, nawet przyjeżdżając tutaj pociągiem najlepiej jest wypożyczyć samochód i badać ten teren na własną rękę. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie przy ul. Rejtana 51 to idealne miejsce na wzięcie samochodu i dobry punkt startowy dla całej wyprawy. Rezerwacji pojazdu można dokonać przez internet, wybierając interesujący nas model oraz termin wypożyczenia.  Wypożyczalnia samochodów Kaizen Rent posiada sporą flotę pojazdów różnego rodzaju i różnych marek tak, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Artykuł przygotowany we współpracy z Kaizen Rent – wypożyczalnia samochodów

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz