Dom i wnętrze

Biała cegła w wystroju wnętrz

Napisany przez dawkawiedzy

Każdy z nas chciałby mieszkać w pięknym domu urządzonym z gustem i w dobrym stylu. Na rynku wykończenia wnętrz dostępnych jest jednak bardzo wiele różnorodnych rozwiązań i rozmaitych materiałów, co może być nieco mylące dla tych wszystkich, którzy nie czują się w projektowaniu wnętrz jak ryby w wodzie. W ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie w domach i mieszkaniach białej cegły. Jak używać jej przy projektowaniu? Z czym najlepiej łączyć, a czego raczej unikać?

Gdzie stosować białą cegłę?

Biała cegła może być z powodzeniem stosowana w wielu różnych pomieszczeniach domu lub mieszkania. Szczególnie chętnie wykorzystujemy ją jednak w salonie, kuchni oraz łazience. Warto jednak pamiętać, że aranżacje wyglądają najlepiej, kiedy cegła nie przeważa w pomieszczeniu, a stanowi jedynie jedną, dwie lub część ściany.

Pomyśl o kolorach

Zawsze, gdy mowa o projektowaniu wnętrza należy szczególnie uważnie przemyśleć kwestię kolorów. Biel, podobnie jak czerń dobrze komponuje się z praktycznie każdym kolorem, jednak te dwie barwy mają zupełnie inne działanie. O ile czerń optycznie pomniejsza, biel może powiększyć pomieszczenie, dlatego jeśli nie chcemy mieć wrażenia olbrzymiej przestrzeni, postarajmy się dobrać do białych cegieł jakiś ciemniejszy kolor. Dobrze może prezentować się obok na przykład ściana bordowa lub w kolorze fioletu.

Ciekawe zestawienia

Dobry projekt jest przede wszystkim kwestią kreatywności i wyobraźni, jednak istnieją pewne elementy wystroju, które wyjątkowo dobrze prezentują się w zestawieniu z białą cegłą. Na tle ściany z białej cegły bardzo dobrze wyglądać będzie duża kremowa lub beżowa sofa. Postarajmy się także o to, by przy ścianie stały lub wisiały rośliny. Zieleń liści pięknie odznaczy się na białej ścianie. Unikać natomiast warto połączenia z czerwoną cegłą. Pomimo iż materiał jest podobny, zestawienia takie nie wyglądają zbyt korzystnie, a całe pomieszczenie może przybrać bardzo ciężką formę.

 

 

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz