Motoryzacja

Używane auto dla firmy? Kup je u dilera!

Napisany przez dawkawiedzy

Chcesz zdecydować się na kupno samochodu do swojej firmy, ale nie chcesz przepłacać? Nie chcesz także ryzykować, że używane auto szybko się zepsuje? W takim przypadku już teraz sprawdź oferty w salonach dilerskich!

 

Do dilera marki najczęściej udajemy się wtedy, gdy zamierzamy zakupić nowe auto. W salonach wielu marek możemy jednak znaleźć auta z drugiej ręki, w tym samochody osobowe oraz samochody dostawcze.

Taką ofertę ma dla swoich klientów diler Ford, ale również wiele innych dilerów marek. Do dyspozycji mamy pełną gamę pojazdów – to przede wszystkim samochody pochodzące od klientów wymieniających je na nowsze, odsprzedających je, a także samochody poleasingowe, które oddawane są przez firmy po zakończeniu okresu leasingowego.

Kupno używanego auta może być ryzykowne

Głównym problemem związanym z kupnem samochodu używanego jest ryzyko, na które narażamy się przy wyborze odpowiedniego modelu.

Może zatem zdarzyć się, że sprzedający celowo nie poinformuje nas o konkretnych usterkach albo sam nie będzie o nich wiedział, dlatego zakupimy samochód z ukrytymi wadami. Pojawiają się także problemy z przekręconymi licznikami, z kamuflowaniem śladów po wypadkach czy też innych zdarzeniach, na przykład po zalaniu.

Jeśli nie znamy się zbyt dobrze na motoryzacji, możemy stać się ofiarą nierzetelnego sprzedającego – wydamy pieniądze na pojazd, który tak naprawdę okaże się niewiele warty i może szybko zacząć wymagać kosztownych napraw.

Możemy uniknąć tego niebezpieczeństwa wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup samochodu w salonie dilerskim.

Dlaczego warto zakupić używane auto u dilera?

Gdy zdecydujemy się na kupno samochodu używanego u dilera, w takim przypadku nie musimy obawiać się, że będzie to pojazd w złym stanie technicznym, a także z wadami innych typów, na przykład z niejasną historią i przebiegiem.

Do sprzedaży w salonach dilerskich trafiają tylko samochody wyselekcjonowane, nadal w świetnej kondycji, na które diler dodatkowo daje półroczną albo roczną gwarancję.

Decydując się na kupno auta na firmę u dilera, możemy również skorzystać z dogodnych form finansowania jak kredyt samochodowy albo leasing. Na miejscu wykupimy także ubezpieczenie w korzystnym cenowo pakiecie dilerskim.

O autorze

dawkawiedzy

Spora dawka wiedzy, porad i inspiracji z dziedziny finansów, rodziny, pracy, kulinariów czy technologii.

Zostaw komentarz